Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém se zobrazením hry

Problém u hry Divinity, Original Sin..

viz screen, vlastně se mi nezobrazuje celá "hra". ve smyslu, ani název hry není celý..

mám benq-bl702a .. rozlišení 1280x1024 na ploše i ve hře..

Druhý dotaz - při použití účetního programu PROFIT při zvětšení na 150% (to divinity na 100-125-150% vypadá furt stejně mám ten dojem) viz screen, se mi nezobrazuje vše; tak by mě zajímalo, jestli to je problém ne-přizpůsobenosti aplikace a tedy nemožno napravit, nebo to jde? díky.

je hodně úchylné používat malý 17" monitor a abych na to viděl, si nastavovat zvětšení 150% a žasnout, že nevidím zobrazení správně.
17" vyhodit, nebo nechat jako monitor k dveřní kameře.

horší koupě bude asi v bazaru, lepší u některého z prodejců repasovaných pc, např: https://www.gigacomputer.cz/lcd-monitory/20-az-23/?filter%5Border%5D=cheap
kolem 1.000,- jsou tam 22" monitory s rozlišením 1680 x 1050 px - tam by se dalo vyjít s měřítkem 100 nebo max 125%.
bonusem je digitální vstup, který pomůže při připojení k novějšímu pc (grafické kartě).

pozn: u kategorie "b" se předem zeptat prodejce, který monitor nemá vady pixelů.

já ho koupil kvůli flicker free funkci. mimoto, ty větší monitory mi přijdou zbytečně velké, ve smyslu je tam moc informací všech a já se blbě soustředim. vážil jsem mezi 17 a 19' a vybral 17'. kupovat širokoúhlé větší mi přišlo taktéž nadbytečné, vzhledem k tomu, jak blízko jsem byl obrazovce, abych moh mít klávesnici na stole jsem měl pocit, že stejně na to celistvě nevidim.

funkci flicker free ani nehodlám googlit, zvláště u vga lowend šmejdu.
jinak beru za samozřejmé, že funkce co mají smysl a reálně se osvědčí, výrobci časem zabudují všude, aniž by na to upozorňovali celostránkovým výpisem.

takže tys tu 17" úmyslně kupoval; já čekal že prostě zbyla a nejsou peníze na něco normálního, protože analogové připojení k pidimonitoru není normální.
no a proč se teda ptáš na nesmyslné zobrazení při 150% měřítku, když je ten monitor tak skvělý?
právě ty 22" mají o něco širší zobrazení (ne dvojnásobné jako 24" modely), pro měřítko 100-125% by to právě mohlo vyhovovat.

ale vědomý nálup 17" lowendu potřebuje sebejistý názor pro obhájení sebevětší hlouposti, u toho já být nemusím. užívej si zbytek prázdnin.

ty větší monitory mi přijdou zbytečně velké, ve smyslu je tam moc informací všech a já se blbě soustředim.
vlastně se mi nezobrazuje celá "hra". ve smyslu, ani název hry není celý..

Nechceš víc informací a pak se divíš, že nevidíš všechno?::)
Půjč si někde normální monitor na vyzkoušení a když to bude lepší, tak si nějaký kup.

tyo čoveče, vy tady máte argumenty někteří teda..

nechci víc informací ve smyslu, když máš nižší rozlišení, tak ty informace se při optimalizovanejch webech, všech programech skoro standartně přeskládaj tak, aby sis web/program třeba posunul, nebo tak..

ale aby se ti zobrazovala 3/4 obrazovky, to teda vážně nepovažuju za optimalizaci, aneb fakt nechápu tyhlety ne-domyšlené komentáře.

řikám, měl jsem širokoúhlý monitor tuěim 22' a přešel jsem zpět na 17' .. který jsem měl, když jsem byl malej..

nedomyšlená myšlenka je, proč řekneš, že se divim, že na 17' nemáš celej obsah obrazovky. což zrovna u počítačový hry, co nabízí rozlišení tušim i 800x600 a možná i to 640x480 moc nechápu..

u toho účetního programu teoreticky taky moc ne .. přecejen, dle mýho vědomí je docela starej, takže v tý době klidně byly 17' normální.

Proc ddo toho porad motas uhlopricku? Tomu ucetnimu programu je uhlopricka u pr****, pokud mas male rozliseni a jeste to zvetsis, tak se dostavas do tak nizkych cisel, ze program se vic natesnat na obrazovku nedokaze, tak jde mimo. U hry jsi nezminil, jestli je samotna hra nebo i menu mimo, jestli tam maji jen pozadi v sirokouhlem provedeni, tak ti to jen usekne pozadi na tvem "ctvercovem" rozliseni.

Kup si vetsi monitor, klidne si tam dej nizky rozliseni a vykasli se na nejakou systemovou lupu.