Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem USB rozdvojky

Když si koupím USB rozdvojku k noťasu, a budu přes ně z dvou flashek kopírovat soubory z nich na PC, bude se dělit rychlost kopírování?

Na USB2, které jede naplno (pokud to není nějaká extrémně pomalá fleška) to je jisté.
Na USB3 ale bude zpomalení (vinou portu) zcela zanedbatelné, rychlost USB3 je pořád minimálně o řád vyšší, než dokáže fleška nebo USB HDD využít.
Horší to může být v cíli kopírování, pokud se kopíruje na jeden disk, tak to bývá zpomalení opravdu značné. Osvědčilo se mi takové operace řadit do fronty. V linuxu se to dělá samo (je ale možné čekající operaci ručně spustit hned) v double commanderu (i total commanderu) je to stisknutím F2. Setkal jsem se s poklesem rychlosti klidně i na 10%, stačilo ale jednu operaci pozastavit a už to frčelo zase normálně.

S tím mám poněkud smíšené zkušenosti. Měl jsem postupně 4 s různou délkou kabelu a od různých obchodů (za 160 korun, nekupoval jsem v alze (vždy to měli podstatně dražší), ale různě jinde, jeden třeba v czc). Jeden umřel úplně, druhému se vylomil konektor, takže má už jen tři a ne čtyři porty, zbylé dva jsou někde zapojené a protože o nich nevím, jsou asi bez problémů. U notebooku a nejen u něj jsem míval problém s nedostatečným napájením (i když jsem přidal posilu z jiného portu do toho vstupu).
Já třeba mám výbornou zkušenost s tímto https://www.suntech.cz/produkt/492980-i-tec-usb-3-0-nabijeci-hub-16-port-napajeci-adapter-90-w/ kromě toho, že napájecí konektor má tendenci se vypojovat s ním mám jen ty nejlepší zkušenosti. Cena je trochu vyšší, a to i u provedení s méně porty, ale nelituju toho.
Je to ale spíš ke stolnímu PC než k notebooku. Když k notebooku, tak ne na přenášení (jak jsem psal, napájecí konektor tam moc nedrží, takže je potřeba najít na stole takovou polohu, kde by na něj nepůsobila síla, která se ho snaží vytrhnout).