Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Proč PC nefunguje při přidání paměti?

Mám starší PC, kterému chci přidat paměť RAM DDR 2.
PC je osazeno procesorem IC2 Quad (Q6600) a nyní dvěma RAM 2 GB, tedy celkově 4GB.
Mateheboard je větší Gigabyte, se čtyřmi sloty na RAM.
OS Windows 10 64 bit.
Pokud jsou osazeny dvě RAM 2 GB, tak počítač funguje bez problémů.
Ovšem pokud přidám dvě další (na 8 GB), tak se při rozběhu "kousne" při zobrazení informace od desky a informací přístupu na ni (bios a. t. d.) a dál již nefunguje. Nereaguje ani na klávesnici, ani na myš. Pouze je možné jej vypnout tlaćítkem vypínání. Po jejich vyjmutí je opět vše OK.
Zkoušel jsem různé paměti, vždy ale dvě shodné na jednom kanálu, všechny o stejné frekvenci, ale situace se stále opakuje. Poradíte o co jde? Zatím jsem toto ještě nikdy neprováděl a tak s tím nemám zkušenosti. Dík za odpovědi.

Na základě Vašich příspěvků jsem se tedy rozhodl, že vzhledem k tomu, že ani deska ani CPU nepodporuje víc jak 4 GB paměti, ponechám PC tak jak je. Jinak pracuje dobře. Jak jsem uvedl, jde pouze o občasné využití.
Ještě bych se zeptal, zda podporuje víc jak 4 GB paměti ta deska ASUS P5KR. Našel jsem toto:

https://www.cpu-upgrade.com/mb-ASUS/P5KR.html#specs

ale zde, co se týká podpory max. paměti, jsem se nic nedočetl.

Díky za informaci k té desce ASUS. Takže vzhledem k tomu, že tato pdporuje 8 GB paměti (a mám ji), ještě se k tomu vracím.
Někde nahoře, tuším že lucifer psal, že ten Q6600 nepodporuje více jak 4 GB paměti. Kde se dají tyto informace sehnat? Mám ještě další tři CPU - Intel Pentium Dual Core E5200, Intel Core 2 Duo E6750 a Intel Core Duo E8400. Je mi jasné, že jde o staré procesory, ale podporoval by některý z nich těch 8 GB paměti? Případně kde to zjistit. Hledal jsem a nenašel. :-(
Mám veškeré komponenty na složení ještě jedné "bedny" a tak bych si s tím pohrál. ;-) Jde pouze o "zábavu", která mne nic nestojí. Pouze trochu času. Dík za reakci.

google by měl navigovat na stránky ark.intel...
ale tyto staré cpu mají externí řadič paměti: část chipsetu "northbridge", řek bych že to je jeho záležitost. proto má smysl hledět na parametry konkrétní desky.
taky když ty procesory podporují 64bit instrukce, limit 4gb ram mi připadá nízký.

Dual Core E5200, Intel Core 2 Duo E6750 a Intel Core Duo E8400

ty dvoujádrové verze jsou ideální pro pohon win xp, což je dnes k ničemu.
quad core by utáhnul i rozežranější os, za cenu že mám na desce přímotop a výkon i tak stojí za prd. a desky nemají normální usb3 a sata3. a chipsety řady 35 jen ddr2 ram, to je spíš pc do mauzolea.
https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=intel+core2+quad+q6600+%40+2.40ghz&id=1038
https://diit.cz/clanek/test-intel-core2quad-q6600-v-roce-2020-aneb-nechme-uz-core-2-spat/zaverecne-hodnoceni