Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Strach ze spuštění pc

Dobrý den,

dnes ráno jsem spěchal do práce a potřeboval jsem přepojit přepojit nějáké kabely u pc. bohužel při manipulaci pc spadlo na bok z výšky zhruba 4 cm nad stolem. Jsem nyní trošku nervozní z myšlenky která se mi honí hlavou. Když jsem pc dával do kupy tak mi známí říkal ať si přesně na takové věci dávám pozor. mám na cpu chlazení vodou a to konkrétně : Vodní chlazení SilentiumPC Navis RGB 120 AiO na Základní deska MSI MAG Z490 TOMAHAWK . Bojím se jestli se pádem nemohlo něco stát a chladiš pustí vodu... Je to možné ? Mám před spuštěním něják zajistit chladič ubrousky či hadrem ?

Děkuji

loading...

Bojím se jestli se pádem nemohlo něco stát a chladiš pustí vodu... Je to možné ?

Odpovím sloganem Toyoty: nic není nemožné!

Doporučuju otevřít bednu a zkontrolovat, jestli se něco neuvolnilo. To za tebe na dálku bohužel udělat nemůžeme.

Já bych osobně zapnul nejdřív samotné čerpadlo (na nějaký externí zdroj), když nastříká voda do vypnutého (i ze zásuvky) počítače, neni to tak fatální (pokud je to voda a ne nějaká nemrznoucí směs). Nechal bych to nějakou dobu běžet a zkontroloval, jestli někde něco neprosakuje nebo nekape.

Už je to delší dobu, co se mi povedlo "vypustit" skoro všechnu vodu (>2 litry) na koberec tím, že mi něco spadlo tak šikovně, že to přerazilo indikátor průtoku, což byla plexisklová trubička. Ale bylo to jen na zem a ne do skříně.

Viděl jsem padat počítače z podstatně větší výšky a to i s půl kilovým tower coolerem pro CPU a GPU na jednom šroubku, jestli nevidíš nikde unik kapaliny (o čemž pochybuji) tak to zkrátka pusť.
Jakési papírové kapesníčky si nech na víkendový sex nebo Youporn.