Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s připojením velkokapacitní jednotky

Dobrý den prosim vás moc o radu mám ještě starý počítač s windows xp všechno faká parádně akorát mi nechce načíst externí HDD (750gb). Tak bych vás chtěl poprosit o radu jestli na to neexistuje nějakej program a nebo s tím neudělám nic. Předem moc díky

tvůj starý pc krám má porty usb2, které jen stěží utáhly externí disky. časem se mohla změnit citlivost ochrany nadproudu pro usb a disk to nebere.
mohl se zhoršit přechodový odpor kontaktů v usb a důsledek je stejný. může to řešit zakoupení připojovacího kabelu '"y" s pomocným napájením z druhého usb.

windows po více vadných pokusech změní v registrech parametry pro čtení usb disku. jak je u m$ zvykem, k horšímu ("upper filter"). tomu se dá pomoct smazáním záznamu daného disku programem: nirsoft usbdeview.

vadné připojení/předčasné nekorektní odpojení poškozují souborový systém na tom disku. kvůli tomu windows vidí usb zařízení, ale nemusí disk rozeznat. naučit se korektně odpojovat disk.

předčasné nekorektní odpojení je častý nešvar uživatelů. kdyby to nechcípala jejich data, nazval bych to zločinem. výsledkem může být úplná ztráta obsahu disku. u flashek je to častěji konečná, u klasických disků se většinou dá obsah zachránit: testdisk.

pro posouzení to chce obrázek ze správce zařízení (devmgmt.msc) a ze správy disků (diskmgmt.msc)

jak lze již z názvu zříti, wd elements je druhojakostní shit s napevno vyvedeným usb rozhraním místo sata.

jak pises, tazateli se mozna postestilo mit na externim nevelkem disku idiotsky format gpt. to by ovsem musel vedet, proc to tak blbe formatoval.

druha horsi moznost je, ze disk byl v poradku (mbr), ale tazatel mu poskodil souborovy system a xp nevi co s tim a pise nesmysly.

Všechny dnešní systémy to podporují.

vždyť píše že používá xp.
stejně tak ten disk může strčit do telky nebo jiného krámu a možná to bude fungovat, možná ne. tomu se frikulínsky říká výhoda?
řeší snad u externího disku zásadní bezpečnostní výhodu gpt?
to je jak u blbých.