Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kancelářský PC pro ajťačku

Ahoj, pro ajťačku pracující na www stránkách, ve Virtual boxu atd. jsme vybrali kancelářské PC - zatím bez dedikované grafiky https://www.czc.cz/176140,265877,291676,280899,289971,323879/kody . Vyměnili byste nějaký díl, nebo se vám to zdá vyvážené? K LCD - přemýšlí o 32 - 34" LCD, VA nebo IPS. Nemůže se rozhodnout, jestli zahnutý (LCD bude v rohu stolu) nebo rovný. Co si myslíte o tomto? Příklad LCD: https://www.exasoft.cz/lg-34gl750-b-aeu-monitor_d253518.html nebo https://www.czc.cz/dell-s3422dw-led-monitor-34/321532/produkt.

Současný PC má od r. 2013 (za 35 000, tehdy dost výkonný, proto jí vydržel doteď), předpokládá se, že zase bude na pár let. Později by mohlo na dedikovanou grafiku dojít. Někde četla, že nejvyšší účinnost mají zdroje při méně než 50% zatížení..

Přijde mi už mnoho let jen jeden monitor je málo. Na programování (nejen) jsou dva minimum (na jednom vývojové prostředí na druhém manuál, na jednom zdroják na druhém náhled stránky (nebo běžící aplikace), na jednom zdroj na druhém cíl (při jakékoliv korektuře nebo opisování)). Neříkám, že se to musí kupovat hned (i když se o to já osobně snažím (pokud jsou peníze, naposledy se mi to takto podařilo vyžebrat, peněz bylo dost, jen to nesměla být investice (>=40 tisíc) což u monitorů nehrozilo (naštěstí se počítaji zvlášť), poskládat PC do 40 tisíc dalo našim ajťákům docela záhul), protože při vývojových cyklech elektroniky se může stát, že za rok bude monitor vypadat jinak a už to nevypadá tak dobře, pokud má člověk na stole dva odlišné monitory). Deska má dva konektory (hdmi a displayport), tak by to jen chtělo ověřit, jestli mohou fungovat oba současně (označuje se to například jako dual view).
Výběru komponent příliš nerozumím, už je to dlouho, co jsem se v tom naposledy hrabal a vývoj jde kupředu. Ale číst si popisky jako "srozumitelná sada chladicích funkcí" nebo "skálopevný výkon" mě přijde opravdu zábavné. Snad jen pro práci s virtuálními počítači bych chtěl co nejvíc ramky, píšou, že deska má podporovat až 128 giga, ale při 16GB modulech a 4 slotech to dává jen 64, což je sice taky dost (a myslím, že to stále neni běžná výbava), ale pokud by v budoucnu chtěl někdo z počítače vyždímat maximum, půjdou tyto pryč. Je to je můj názor, třeba 32 giga stačí. Záleží i kolik je na to peněz. Já třeba mám na pracovním počítači 64 (taky jsem to nedostal najednou, s počítačem jsem dostal 32 a zbytek se dokupovalo později) a už se mi podařilo párkrát narazit na strop (ne tak často jako se 32 giga).