Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nas

Ahoj,
Prosim poradte mi nejaky NAS domace ulozisko. Nikdy som nic take nemal tak idealne aj video ako to vlastne funguje. Da sa to mat napojene na lan niekde mimo a cez hocijake zariadenie v lokalnej sieti sa k tomu rychlo dostat? Co vsetko k tomu treba? Velkost HDD je niecim limitovana? Mam 2 hdd navyse, idealne asi keby bol aj na 4hdd.. sprava sa to potom ako jeden velky hdd? Alebo ich v pc najdem ako klasicke C:/ D:/ atd atd.
.. vidim ich takto aj vo windowse ako keby bol sucastou toho PC alebo treba na pristup nejaky software?

Ďakujem velmi pekne

tak na druhou stranu - jestli ten pacient chce mít na síti diskový prostorek do nějakých ~5tb, tam cena nasů vychází dost neefektivně. (proto jsem pro svou potřebu kupoval jednodiskový zyxel v akci)
to už se přestávám divit, že zvažoval šuplíkové disky, jejichž typ, kapacitu a stav neustále zatlouká.

ale jestli mají ta data nějakou cenu a jejich možná ztráta je problém, potom je pořízení nespolehlivého jednopočítačového usb disku vzorovou ukázkou kretenismu.

pro tazatele:
alza je obchod pro mentálně zjednodušené. tu jsem určitě neměl na mysli, když jsem psal '"oblíbený eshop".

Ako casto sa kazia taketo externe disky ked sa pouziju obcas na zalohovanie dat?
Co ak kupim 2 ks a budem zalohovat 2x ?
Stale pohodlnsie riesenie nez zabit niekolko hodin/dni s nasom kt cenovo (vratane obetovaneho casu) je na tom istom ako 2 ext hdd..
Naco ich potom vyrabaju ked su tak hrozne zle a nespolahlive?
Pre starsich uzivatelov ako je napr moj tatko je to jednoduchsie lepsie. Zasunie do usb skopiruje a hotovo. NAS nepoznam, ale pre tychto uzivatelov staci jedno okno co vyskoci navyse a maju problem.....

Alza je podla mna obchod ako akykolvek iny. Kliknem do kosika a zachvilu to mam doma. Vzdy pekne zabalene neposkodene a podla popisu. Pripadne reklamacie ci vratenie tovaru rovnako dobre funguje mozno lepsie a rychlejsie ako inde. Nijak zvlast ho nepreferujem, nie je oblubeny, ale castox maju dobre ceny..
Ale asi mate tvrdenie ze je to obchod pre postihnutych niecim podlozene.

Stale pohodlnsie riesenie nez zabit niekolko hodin/dni s nasom kt cenovo (vratane obetovaneho casu) je na tom istom ako 2 ext hdd..

Ja to vidim presne naopak.
Kup si najlacnejsi QNAP, ci Zyxel (asi idealne 2 diskovy), nastavis to a viac o tom nebudes pocut.
Uzivatelom nastav Public na vseobecne zdielanie a zalohy im rob napriklad cez Cobian do ich user zloziek na NASe...hlavne im ich nemapuj na pc a nedavaj im k nim pristup, pretoze prvy kryptovirus ti zasifruje pc aj zalohu, pripadne si nieco zmazu z pc aj zo zalohy naraz.
Trtkat sa s 2 usb diskami sa mi zda ako onania, nehovoriac o rychlosti Gb siete oproti pomalemu a nemotornemu usb.
Navyse ak si vsekto zautomatizujes uzivatelia na sieti nemusia nic riesit a o nicom vediet.