Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výchozí aplikace_nastavení pdf se mění samo

Nastavení výchozí aplikace ve win10 podle přípony (*.pdf) na přidružený program se pořád resetuje do nulového stavu. Při kliknutí na plus vedle přípony NĚKDY dialog nastavení spadne, někdy ne. Nicméně i po úspěšném přidružení se po chvíli vrátí opět do výchozího nastavení bez volby připojeného programu. Vypadá to na nějý malware, nebo podobné. U jiných typů souborů to nedělá, pouze u pdf. Mám podezření na jeden doplněk pro starý explorer, pak edge. I když jsem ho odstranil, tento problémek trvá dál. Má náhodou někdo podobnou zkušenost?
Díky předem za případnou radu, co s tím.
Petr

důvod preparace moc nechápu, protože ti ho aktualizace budou nutit znovu.
přitom stačí edge nepoužívat = změnit asociace.

ostatně každý výrobce sw dělá v kódu ostudné chyby. a když něco po aktualizaci nejede, hodí se mít záložní prohlížeč.

edit:
když mi připadá instalačka windows nadbytečná, v lehkém případě odstřelím jen nesmysly, které mi vadí v menu.
když to má jít na dýchavičný hw který není můj a nemá být vyhozen, stáhnu hotovou jinými pokusnými králíky otestovanou lite instalačku - viz google.
ale proč plýtvat svým časem na návody, které platily pro bůhví jak starý servicepack win10? vždyť i ten edge je jiný, než se kterým začínaly w10.

jojo řešil, a nevyřešil. tohle je pozůstatek.
Zkusil jsem ještě poslední možnost:
Nainstaloval jsem starý dobrý acrobat reader, vypadá to, že to pořešil on.Teď ta asociace drží.

Vím, že win10 má edge zadrátovaný hluboko a já jsem to nastavení pošahal tím uninstallem. Zkusil jsem před areaderem novou instalaci tohoto hegemona a ta nejde dokončit. Viz screen, jestli to někoho zajímá.

Původní problémek vyřešen, všem děkuji za reakce.
Uzavírám topic.