Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PDF v Edge nastavení defaultní aplikace

Po nějaké poslední aktualizaci windows se mi nastavil Edge jako výchozí prohlížeč PDF souborů. Když to přepnu zpět na Acrobat, za 5minut se to opět vrátí jako předtím. Zkusil jsem to víckrát přes pravé tl. myši, v nastaveních, nic nepomáhá. V nastavení Edge žádnou možnost nevidím. Dá s tím něco provést? Nebo natvrdo odinstalovat Edge?
Dík za případnou radu
Petr

https://support.microsoft.com/sk-sk/windows/zmena-predvolen%C3%BDch-programov-vo-windowse-10-e5d82cad-17d1-c53b-3505-f10a32e1894d tam vyhľadáš predvolené aplikácie - Výber predvolených aplikácií podľa typu súborov - v zozname si nájdeš .pdf a ukáže ti, čo je navolené. Ak klikneš na názov tej aplikácie - vyskočí Výber aplikácie a tam si nastavíš Acrobat (ak je nainštalovaný) ako predvolený.
Pozor - asi sa to nemusí týkať, ak v Edge klikneš na nejaký link a je to odkaž na PDF súbor na nete - vtedy si to Edge otvorí u seba, ale dá sa potom z neho stiahnuť, alebo priamo vytlačiť.

pánové, kvůli takové prkotině bych tady neobtěžoval.
Jako normálně přes pravé tlačítko myši na PDF zvolím Otevřít v programu/Zvolit jinou aplikaci a zaškrtnu "vždycky používat..."
I jiný postup je stejný: Ovládací panely/Výchozí programy/podle typu souboru...
Za chvíli je na pdf opět logo Edge. Nějaký vir? Snad MicrosoftumHegemoniumTrojanum ;-)
???? záhada dne

Pochybujem že sa jedná o škodnú, mne to Edge 89 v Beta verzii nerobí. Stiahni si z Catalog MS *exe Betu Edge 89 x64 OS.

Určite bude problém v nastaveniach samotného Edge alebo W10.

https://www.partitionwizard.com/partitionmagic/disable-the-pdf-reader-in-microsoft-edge.html

Niekedy sa stáva, že desina dokáže zmeniť permissions (prístupové práva) v kľúči Registra, aby si vynútila retroaktívnu zmenu zápisom, prepísaním hodnoty.

I jiný postup je stejný: Ovládací panely/Výchozí programy/podle typu souboru...

Jenže... Ve Windows 10 je asi všechno v systému někde podvakrát.
Tohle se mi kdysi taky stalo, ale ono to tím "normálním" způsobem to nastavení nedrželo.
Po nějakém hledání jsem našel "totéž nastavení jinak" a to už drželo.
Neptej se mě, kde to bylo, protože bych to asi musel zase hledat. Tak jsem to hledal. :-)
[92488-vych-prog-jpg]
Ať klikneš na kterýkoliv z těch prvních dvou řádků, dostaneš se na stejnou stránku Windows...
Pak sroluj úplně dolů a vyber si některou z označených možností (tipuji že postupně obě) a změň tam nastavení pro PDF.
Je možné, že budeš muset být přihlášený jako správce.
[92489-vych-apl-jpg]