Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zdroj XFX Pro 550W (model XPS-550W-SEW) skončil, aký nový ?

Dobrý deň, prosím o radu, aký nový zdroj kúpiť. Zostava je z r.2014 (ASRock H87 Pro4, štvorjadro i5-4570 ( TPD 84 W), RAM 2x4 GB, 1xHDD, 1xSSD, grafika Radeon MSI GAMING R9 270 (2GB), monitor 1920x1200. Problém: PC vôbec nenabehne, odobral som zo skrine bočné kryty, po stlačení sieťového vypínača sa iba trošku pohli ventilátory na graf.karte a na chladiči procesora. Predpokladám teda ,že zdroj skončil. Poraďte mi prosím nejaký kvalitný a možno trochu výkonnejší, pretože budem musieť meniť aj grafiku. Tá už cca 2 týždne nedáva výstup do monitora, fungujem len na integrovanej. Vzhľadom na výkon procesora a monitor 1920x1200 (monitor nemením) plánujem časom pri normálnejších cenách nejakú nenáročnú grafiku (RX 6600 max. 6700, ak NVIDIU tak max. 3060), tak aby to ten nový zdroj s prehľadom zvládol. Rozpočet: do 100 €. Vopred ďakujem za tipy.

Věc se má tak: Pokud se pohnou ventilátory při něčem, co se dá nazvat "připojení síťového napětí", tzn. např. při zapnutí vypínače na zdroji, tak je normální, že se ventilátory pohnou (některé počítače to dělají, některé ne). Pokud se ale při stisknutí zapínacího tlačítka na skříni ventilátory pohnou a nic dalšího, potom to znamená, že některá větev nedodává napětí, ať již kvůli zkratu, tak kvůli jiné příčině (nebudeme to rozebírat, zkrat je nejpravděpodobnější). Ta porucha může být klidně jak uvnitř zdroje, tak mimo něj: deska, či cokoliv, co je napájeno (grafika, hdd, případná blikátka a tak). Např. ta grafika je velmi podezřelá. Musíš tedy postupně zapojit pouze zdroj samostatně, jestli se udrží v chodu (tu chvíli by to měl naprázdno vydržet, já vždycky dávám pro sichr nějakou zátěž, třeba hdd, ale ty nevíš, jestli on není příčinou). Potom připojit desku jenom s procesorem a postupně přidávat paměti, grafiku, hdd a podobně. dokud nezjistíš, s čím se zdroj neudrží zapnutý.

Zdravím. Až teraz som sa dostal ku PC. Skúšal som tú postupnú záťaž, odpojil som grafiku aj dosku, nechal som HDD a SSD zapol vypínač a nič. Potom som zapojil dosku , že idem celú bedňu zatvoriť , zapol som vypínač a stala sa nelogická vec: PC sa zapol a kompletne nabehol. Keď som dával PC na pôvodné miesto zhaslo to. Takže asi napájací kábel. V pondelok kupujem nový a dúfam, že to bude OK. A tú grafiku som už nechal od zdroja odpojenú.

Brtník: pozeral som aj kondenzátory, vyzerá to byť v poriadku. CMOS reset si musím vygúgliť, ak to bude nutné. Spolieham sa na nový napájací kábel.

Ďakujem všetkým za rady.