Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Povolení aplikaace pro změny systému

Ahoj, pokoušel jsem se zrušit heslo na přihlašovací obrazovce a nějak se to vymklo kontrole... Pokračoval jsem podle návodu, spustil netplwiz, odfajfkoval políčko a po restartu se nic nezměnilo, ale ted mám zamítnutý přístup k veškerým systémovým nastavením, jako firewal, antivirák, uži. účty, nejde se přihlásit přez mrkvosoft, ani přez adimin úžet v systému. Chce to zadat heslo k systému, jenže systém mám bez hesla. atp.... dík

No protože jsi to udělal špatně to zrušení toho hesla.Ale obnovení systému určitě půjde,ale ne z nastavení systému,ale je třeba vložit instalační DVD nebo USB restartovat PC u mého PC F12 vybrat boot z čeho chci spustit instalaci systému,spustit instalaci další a vlevo dole vybrat opravit počítač a obnovení systému.Dole pak zakliknout ukázat všechny body obnovení a vybrat bot vytvořený systémem a další a potvrdit ano.Ale ta obnova trvá nějakou dobu to záleží kolik toho v PC máš a jak je rychli,ale vydržet dokud se to obnovení nedokončí.To může trvat i 45 minut.

příště - a je bez hesla:

net user tvuj_ucet ""

pokud je na pc více účtů, aby systém věděl do kterého rovnou skočit, chce to nastavit:

reg add "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon" /v AutoAdminLogon /t REG_SZ /d 1 /f
reg add "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon" /v DefaultUserName /t REG_SZ /d tvuj_ucet /f

aha, máš w10. za domácí úkol si ještě vygoogli, jak zrušit zamykací obrazovku.
co s tím teď: zjistit jakým účtem jsi aktuálně přihlášený, jaké jsou všechny účty na tom pc, do které skupiny podle práv patříš:

set u
net user
net user tvuj_ucet

pokud potřebuješ nějaký účet odemknout / vyresetovat heslo a teď na to nemáš práva, použij bootovací "hirens 64".

net user administrator /active:yes

oprav si pod novým účtom "superadmin" svoj profil.

Ideálne bude z ISO W10, klik na Setup.exe, "prešrotovať" systém s ponechaním nastavení a SW. Máš zaručene opravený OS.

Moznosti si ako si "hacknut" vlastny OS mas viacero.
Pokial to pyta heslao admna mozes si heslo resetovat, pripadne si cez instalacku vytvorit dalsi ucet, cez tory to opravis, alebo zmenis opravnenia svojmu uctu.
Otazka je naco si trufas, pretoze kazdy z postupov je relativne zlozity;o).