Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem excel vzorec řazení

zdravím místní znalce :) prosím o radu jak seřadit řádky v excelu podle více buněk...
hodím příklad :) :

Kontrola 1 Kontrola 2 Kontrola 3 Kontrola 4
Tomáš 1.18 9.21 9.22
Petr 2.18 5.19 6.21 4.22
Lukáš 7.21 7.22

jak dotyčné seřadit, abych je měl v pořadí podle u nich vždy ,,poslední,, buňky
výsledek takto:

Kontrola 1 Kontrola 2 Kontrola 3 Kontrola 4
Petr 2.18 5.19 6.21 4.22
Lukáš 7.21 7.22
Tomáš 1.18 9.21 9.22
Změna kategorie, původně: Programování (Kurt)

díky za radu, ale nic... tenhle návod už jsem koušel...
dokážu seřadit chronologicky podle jednotlivých sloupců, ale potřebuji nevnímat sloupce A, B, C.... atd (u každého jinak) a opravdu seřadit jen na základě dat z poslední bunky v řádku.

bohužel....
takto můžu řadit sloupce,...chronologicky, ale co když Ondra měl celkem 5 návštěv a čtvrtá byla září 20
pavel měl celkem 6 návštěv (6 a také poslední byla také záři 20) ale pavlova čtvtá návštěva byla záři 18 tím pádem bude Pavel před Ondrou protože budu rovnat sloupce A pak B, C atd. pořebuji aby se to rovnalo podle poslední bunky u každého človíčka.... někdo má poslední bunku ve sloupci C ale někdo třeba XY
zasílám obr jak příklad

Protože je zápis dat debilně (s prominutím) navržený, tak pak není možné s daty rozumně pracovat.

Aby se s tím dalo pracovat, bylo by třeba, aby návštěvy byly v jednom sloupci, takže jeden sloupec jméno, druhý sloupec datum a dlouhá nohavice, kde bude mít jeden člověk jeden řádek, druhý třeba 10 řádků. Zobrazení jak je na screenshotu se pak dá z toho vygenerovat, poslední návštěva pak jednoduše v kontingenční tabulce, kde bude jméno, třeba i počet návštěv a poslední návštěva.

Další možnost je nechat to tak, jak to je a na další list vygenerovat třeba MAX hodnoty pro každého člověka, které pak již bude možné seřadit

A poslední možnost nejméně pracná na změny - za jméno přidat sloupec "poslední návštěva", do kterého bude vzorec brát max datum z řádků, takže se pak bude řadit podle druhého sloupce.