Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Onedrive - nejde vypnut zalohovanie Plochy

Ahoj,
Prosim o pomoc so skur*enym onedrivom.. je mi z toho na vracanie ze neviem vypnut zalohovanie.
Do noveho ntb som skopiroval na plochu priecinok s fotkami kt ma asi 50gb.. vsetko to zacalo nahravat zalohovat na onedrive.. nechcem ho celkom vypnut zalohovanie chcem ale nie na celu plochu ako to je prednastavené. Uz som nasiel kde to odkliknut aby to tu plochu nezalohovalo ALE nejde to ziadno vypnut, proste to tam nahrava stale uz 3 den.... ulozisko 5gb zaplnilo a ked som to z toho onedrivo odstranil (teda dufam ze len z toho.......) tak zalohovanie pokračuje.......

Změna nicneříkajícího předmětu, původně: Onedrive (host)

Co vlastne robi ten onedrive? Z pc mi to vymazava a uklada niekde na server? Alebo robi kopiu tak ze mi subory ostavaju aj v pc aj na onedrive servery?
Lebo je to tak prijebano spravene ze ani neviem....
Pokial to robi len kopie tak onedrive proste odstranim vymazem vypnem.. nepotrebujem ho a ocividne aj do budicna usetrim kopec nervov..
Idioti to naprogramuju tak ze sa to neda vypnut a este som za blbca ze najskor nestudujem 3 dni ci si mozem dovolit na svojom vlastnom pc dat na plochu vacsi priecinok...
Kokotizmus nema konca...

Podle nastavení ... buď to je kopie nebo "jediný" výskyt. Nastuduj si to, než se do něčeho pustíš. Ale samozřejmě, až budeš mít jasno (a soubory v suchu), můžeš to odinstalovat. Blbec jsi bohužel ty, protože vypnout či nastavit dle potřeby to jde :-)

Jinak, na plochu to sice dát jde, ale nesvědčí to o příčetnosti :-(

Kupil som si novy ntb prihlasil sa do uctu microsoftu a teda aj do onedrive a skopiroval som si veci tak ako som mal na starom pc. Som asi riadny blbec ze som si predtymto skutkom nezobral aspon tyzden dovolenky a nenastudoval co vsetko ake novinky mi microsoft do zivota pc doniesol..

onedrive ti nejspis synchronizuje.
vygoogli si zakaz onedrive. pro jistotu odpoj sitovy kabel a pak proved.
(nebo bez kabelu odinstaluj v programech-doplncich systemu)

na plochu systemoveho disku se nedava 50gb adresar s daty. ten si foukni nekde na d:, na plochu prijde jen jeho zastupce.
samozrejme kdyz to synchronizujes pres onedrive umyslne, to je jina.

Rozumieme si. Len ja nerozumiem tvorcom onedrivu, preco mi nedali na vyber co chcem a co nechcem zalohovat. Predvolili vsetko na ploche.. nepride mi to rozumne.
Rozumne by bolo aspon sa uzivatela spytat ci s tym suhlasi to zalohovat.. ked uz nie varianta zalohovat iba to co si sam vyberiem..
Pride mi to nekorektne hned vsetko tahat niekam na ich server.. o5 moji rodicia by si to ani nevsimli ze mala ikonka na liste ukaze ze nieco niekam nahrava...

Každý občas něco zvorá ... nejde o život.

Když něco používám, je dobré se s tím naučit. Popř. to naučit i rodiče. Mít 50 GB "na ploše" nebylo rozumné ani před 15 lety, i na 1 disku lze data organizovat "rozumně". Ve W10 přibyl OneDrive, pro leckoho či možná pro většinu uživatelů přínos, můžu to používat (a naučit se to) nebo to nepoužívat (ale nelze být ignorant).

Takže k věci, je třeba nějak "zarazit" tu rozjetou synchronizaci (ale ne tak, že budeš mazat OneDrive, i když časem by to taky fungovalo), ověřit, zda soubory jsou stále na lokálním disku (tedy "na ploše") a potom ty soubory vhodně "zorganizovat", na 1 disku asi jen tak, že založíš v root (na C:) vhodný adresář (DATA) a tam je přesuneš. Pak se můžeš obeznámit s OneDrive a využít 5 GB "zdarma" na "běžná" data nebo to odinstalovat. A těch 50 GB popřípadě zazálohovat, pokud to jsou nějaká "cenná" data (rodinné fotky, videa).