Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní PC z druhé ruky do 10k - pomoc s výběrem.

Zdravím, rád bych si koupil nějaký PC na hry. Nároky nemám vysoké, chtěl bych si na nějaké slušné nastaveni zahrát GTA a RDR2. V PC se nevyznám, tak prosím o radu.

Kterou z těchto sestav vybrat spíš a proč? Do budoucna bych chtěl upgradovat na 16gb ram.

herni-pc-intel-i5-radeon-rx-560-4gb-8gb-ram-ssd-1tb.php

herni-pc-sestava-fx-8350-r9-290x-4gb-8gb-ssd-hdd.php

Případně jestli se vyplatí si připlatit za tento.

herni-pc-gtx-1050ti-4gb-strix-ryzen-3-1200-16gb-ram-ssd.php

Pokud za ty peníze nestojí ani jedna, klidně mi to napište :D jak jsem psal, příliš se v PC nevyznám.

Díky moc!

Že jsou za zenitem by mi až tak nevadilo, chci si hlavně zahrát RDR2. PC moc často neupgaduju. Jen pro představu, aktuálně mám PC s gtx 550 ti.

Jde mi to to, jestli vyloženě neprohloupím, když za to dám 10k

Zalezi jake s tim mas plany. Ty prvni dva jsou stara architektura a az ti za par let doslouzi, muzes je vyhodit. Ten treti lze jeste slusne upgradovat.
Pokud to chces jak konzoli, ze to koupis, dal do toho nehodlas investovat a za dva roky to zahodis a koupis lepsi, ber klidne jeden z tech dvou starych. Ten treti je vyhodny coby "entry level" kdy mas relativne novou sestavu ktera zvladne co potrebujes a do budoucna ji muzes upgradovat pro vyssi vykon pro lepsi hry (navic usetris i za elektriku, protoze to min zere).

samozřejmě, takovej křáp s prošlou grafikou má cenu tak 10 tisíc podle stáří, ale tak teď je blbá doba. Nemyslím si že je dobrej nápad to kupovat. Ten druhý pc ti mnohem dýl výkonově vydrží na hry, a co budeš dělat s tajtim až ti nebude stačit? Budeš mít dalších 10 tisíc na upgrade grafiky a procáku aby to mělo smysl, když to stejně budeš muset jednou vyhodit celý oknem? To druhý jde navíc dobře taktovat. Akurát to víc žere to je pravda.

//edit
a já aspoň vím, že až budu prodávat svůj starý notebů tak mám dát vyšší cenu, přece vyšší cena = vyšší kvalita :))

Prosla grafika :). Ta druha sestava je prosla cela, grafika je to jediny co na tom ujde. Procesor prastarej co zere jak prase, 8GB RAM dnes neni nic moc (DDR3 vs DDR4), SSD nic moc a starej ze je otazkou kdy odejde (o parametrech ktere v te dobe byly ani nemluve), navic malej ze pokud je na tom system, tak uz na to spoustu novejsich her ani nenamestna, zdroj neznam, k tomu by se asi vyjadrili jini. Ale jak jsem psal, pokud to za dva roky hodla zahodit a koupit novy, tak proc ne.

Jedine co by odpovidalo je asi ta cena 10k, pokud to ma boxovej chladic a komponenty maji po zaruce, ale predpokladam, ze prodejce pod 11k nepujde.

Jen pro info, 2 hry o kterych se zminil podle steamu maji GTA 72GB + RDR2 150GB, coz jsou pravdepodobne udaje z launchu, bez patchu a DLC.

Upřímně, nemám s tím PC kdovíjaké plány. Akorát prostě upgraduju pc spíš jednou za 10 let než jednou za 2 roky. PC mám spíš na práci a nehraju příliš často, ale zase na druhou stranu nejnovější hra, kterou jsem v poslední době hrál byl asi Fallout 3, takže chci zase po 10 letech ty hry dohnat :D Unikly mi vesměs všechny tituly, co jsou 2012 a novější.

Prostě závěr - pokud za to nedám víc jak 12k, tak neudělám úplnou blbost, ne?

rád bych si koupil nějaký PC na hry

Tim je to dane, shanis PC s dobrou herni grafikou. Navic vyhoda upgrade pises dal, ze te nezajima, ze to delat nebudes. Tudiz souhlas s tim, co tu pise Sempron a vzal bych taky to PC s R9 290X.