Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 100% vytížený HDD

Zdravím, mám notebook Acer Aspire VX 15 už cca 5 let. Byl hodně pomalý, tak jsem ho dal do továrního nastavení včetně zformátování HDD, čili čistá instalace win. Bohužel už po prvním spuštění jsem zjistil že se notebook vůbec nezrychlil. Ve správci úloh mi neustále ukazuje vytížení disku na 100% a to i když na PC nic nedělám a nejvytíženější program má 1MB/s. Zkoušel jsem hledat na internetu a zdá se že tento problém má spousta lidí, zkoušel jsem běžné rady typu zkontrolovat HDD, pohrát si s virtuální pamětí, zakázal Windows search.. Už ani nevím co všechno. Bohužel nic nepomáhá. Nejhorší je to, že to takto blbne od prvního spuštění od formátu a přeinstalování, nevěřím tedy že by mi další reinstal pomohl. Je tam sice jen klasický HDD, ale takto by to určitě jet nemělo. Neví prosím někdo co s tím nám dělat? Diky

Tak jsem nakonec koupil nový SSD.
https://www.czc.cz/crucial-p2-m-2-250gb/285143b4/produkt
A opět problém. Nedaří se mi na něj nainstalovat Win. Zkoušel jsem disk naklonovat, ale při zmáčknutí F12 mi ho v nabídce neukáže. Přitom v BIOSu ho mám uvedený a i win ho normálně našel a můžu na něj ve win ukládat co chci.
Zkusil jsem i vytáhnout HDD a obnovit win na SSD z USB ale to mi zase píše že na úložišti není dostatečná velikost i když tam nainstalovat s formátováním. BIOS jsem aktualizoval.
Mám chuť si začít hledat nový ntb.

bios ten nvme vidi?
instalacni flashka je vytvorena tim ms creatorem, nebo rufusem?

jinak sorry, nezrychleni se ssd znamena odflaknutou instalaci zakladnich ovladacu. (teddy predpokladam, ze system sis omylem nedal na stary disk)

Děkuji všem za rady, už jsem to vyřešil. Problém byl v tom, že jsem se pokoušel na SSD nainstalovat win od Aceru. Když jsem si vytvořil iso win10 přímo ze stránek Microsoftu šlo vše bez problémů. Nečekal jsem že takto starý ntb bude podporovat nové NVMe. Podle testů je čtení 2500mb/s a zápis 1150mb/s. Musím říct, že takto rychlý PC jsem ještě neviděl. Je i výrazně rychlejší než můj nový firemní ntb.