Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr monitoru 31" QHD do 9000 Kč

Zdravím,vybírám monitor, primárně bude používán k Playstation 4 a Notebooku (Acer VX 15 - GTX 1050 4GB). Nejvíc mne zaujal tento: https://www.alza.cz/31-5-msi-optix-ag321cqr-l... . Chtěl bych minimálně 31", s QHD, min. 144 Hz. Kromě her bude využíván na grafiku, adobe atd. Více jak 9k nemohu dát, proto volím ten v odkazu. Jenom se chci zeptat, zda tento monitor nebude mít problém s PS4 nebo s mým notebookem (kvalita obrazu, jelikož ps4 nepodporuje QHD, zda pouze nenaskočí na FullHD a nebo jestli bude dělat problémy), a zda jestli ho připojím přes HDMI, jestli bude vše okay, nebo mám zakoupit jiný monitor? Jde mi jen o to, jestli obraz bude v pohodě nebo prostě jestli QHD monitor si obě zařízení nějak upraví a bude to vypadat špatně. Nebo jestli si to obě zařízení downscalnou prostě na FullHD a nebude žádný viditělný problém. Moc děkuji

Změna předmětu, původně: Výběr monitoru (host)
Změna kategorie, původně: Hardware (host)

144Hz na Playstation a na obycejny notas (GTX1050) je ti na nic. Jinak osobne mam tu zkusenost, ze downscale rozmazava obraz a to samozrejme na QHD, kde je to logicke, ale i na 4K, kde by to melo byt v pohode.