Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade stareho pc

Zdravím chci se zeptat. Chci upgrade svyho staryho pc.
Amd x2 dual core 350 na AMD Athlon™ X4 760K Quad Core Processor. Na desce GA-F2A68HM-S1 . Jestli to bude fungovat. A potřeboval bych zvednout operaní pamět RAM ddr3 ze 4 Gb aspon na 8gb. Jaké bych měl pořidit. Vím že to je už pravěk. Ale dik za radu.

2 x DDR3 DIMM sockets supporting up to 64 GB of system memory
* Pokud je na počítači osazeném více než 4 GB paměti nainstalována 32bitová verze operačního systému Windows, bude využitelná kapacita paměti nižší, než fyzicky osazená
* Maximálních 64 GB systémové paměti může být realizováno použitím 16GB (nebo 32GB) paměťových modulů. GIGABYTE průběžně aktualizuje seznam podporovaných pamětí na oficiálních internetových stránkách, jakmile se paměťové moduly na trhu objeví.
Dvoukanálová architektura paměti
Podpora paměťových modulů DDR3-2400(OC)/2 133/1 866/1 600/1 333 MHz
Podpora paměťových modulů s profily AMD Memory Profile (AMP)/Extreme Memory Profile (XMP)

*Více informací najdete v seznamu podporovaných pamětí

http://www.gigabyte.cz/products/page/mb/ga-f2a68hm-s1rev_11#support-doc

Nevíme jestli tam máš jednu ramku nebo dvě, jelikož na desce jsou pouze dva sloty, tak předpokládám, že jen jeden modul. Nejlépe sehnat stejný, případně prodat a koupit dva moduly požadované velikosti.

Seznam podporovaných RAM máš v tom odkazu co jsem ti postnul, ale můžou v té desce pracovat i jiné, což z větší části taky fungují, jenže jistota není nikdy, prostě může se stát, že fungovat nebudou. Kombinovat RAM lze taky, ale nikdy s jistotou, že to bude fungovat, musí se vyzkoušet. Pokud měníš procesor, je úplně jedno jestli RAM rozšíříš nebo ne, jde o to, jestli tu RAM použiješ. Nevím jestli máš 32bitový nebo 64bitový OS, pokud máš 32bitový, bude ti víc RAM k ničemu. Dnes beru 8GB RAM jako základ.

EDIT: Pokud upgraduješ CPU, tak si dej pozor aby ho tvá deska podporovala, případně se podívej i na verzi BIOSU!!