Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Proč se zobrazují reklamy při spuštěném Edge?

Ahoj, telefonovala mi známá, že se jí na PC s Windows 10 zobrazují reklamy při spuštěném Edge. Jsou to menší "plovoucí okna" v pravém dolním rohu. Po zavřen okna křížkem se zakrátko znovu objeví. Snažím se připravit na řešení. Lze odhadnout příčinu? Napadlo mě, že to může být "personifikovaná nabídka" z dílny M$. Spíš se přikláním k tomu, že to PC bude infikované. Jakými postupy a nástroji na začátku zjistit, co se v tom PC přesně děje? Řešit to při spuštěných Windows 10 nebo raději bootováním nástroje z USB a jakého? Budu rád za objasnění a věřím, že to pomůže do začátků. Předem díky.

Řešení:

Ty reklamy se zobrazují, protože známá povolila webu zobrazovat oznámení
nejsou třeba žádné čistící programy, je třeba jít do nastavení Edge a zobrazování oznámení zakázat.
Spustit Edge
Tři tečky vpravo nahoře / Nastavení
Nahoře do hledání začít psát: oznámení, kliknout na Všechna oprávnění / Oznámení (ikonka zvonečku)

V seznamu dole jsou weby, které mají povolené oprávnění - neměl by tam být žádný
Takže u každé položky kliknout a odstranit.

Zkusím to vysvětlit ještě jednou, tzv. po lopatě:

1) Lukáš doporučil pro jistotu použít Adwcleaner a MBAM
2) Paron nesouhlasil, že tyto programy reklamy nezbaví, že se tím jenom odstraní havěť
3) Já nesouhlasil s Paronem, že pokud PC obsahuje adware (opakuji - pokud obsahuje), tak tyto programy pomůžou zbavit se nevyžádané reklamy

Samozřejmě, pokud se jedná o nějaká oznámení Edge, tak tyto programy nepomůžou. To jsem ani nikde netvrdil...

rozumiem, len netusim naco jej odporucas adwcleaner. to s tym nema nic spolocne, teda z dotazom, samozrejme, ze moze mat v PC malware, ale to nevieme, nikde o tom nepise. podla rovnakej logiky by si jej mohol odporucit aj memtest na RAMKY, alebo pre istotu skusit pouzit iny zdroj, ved mozno ma aj HW problem. znova, tie vyskakovacie okna su iba notifikacie, nic ine.

host Administrátor @Paron, 08.09.2021 08:21
Když pomocí aplikace odstraní adware (pokud tam nějaký je), zmizí i reklamy.

host odporucil pouzitie aplikacie (nazov aplikacie je nepodstatny) a tvrdi, ze jej pomocou sa odstrania/zmizi i reklamy.

Tato rada nie je pravdiva, pretoze dane reklamy po pouziti aplikacie na odstranenie adwaru nezmiznu a problem, ktory ma zakladatel otazky sa tym nevyriesi.
Vyriesi sa tym postupom, ktory tu radil Jan Fiala.

Snad je to uz jasnejsie aj pre teba.

Tu sa to pekne zamotáva :) Bod 3 chápem tak, že nesúhlasíš defakto sám so sebou, keďže si tvrdil to isté.

Vidím to, že ty spolu Lukášom ste netušili, že existuje tento typ otravných reklám/oznamov, a v podstate legálnych. Sú typické pre prehliadač Chrome (a Edge ako jeho klon).
A je to logické, keďže asi obaja používate Firefox. Človek sa stále učí.

Koukám, že jsi to dosud nerozdýchal. Nálepkovat jako antivaxera někoho, kdo je očkovaný už mi připadá ujeté. To je jako bys o židovi tvrdil, že je antisemita. Já nejsem proti očkování, jsem proti tomu, jak je očkování stále brutálněji vynucováno. Ale to sem nepatří.
Dej si panáka, hoď si nohy na stůl a zkus popřemýšlet o světu za zrcadlem (za oknem). Malá procházka by ti prospěla.

Ty reklamy se zobrazují, protože známá povolila webu zobrazovat oznámení
nejsou třeba žádné čistící programy, je třeba jít do nastavení Edge a zobrazování oznámení zakázat.
Spustit Edge
Tři tečky vpravo nahoře / Nastavení
Nahoře do hledání začít psát: oznámení, kliknout na Všechna oprávnění / Oznámení (ikonka zvonečku)

V seznamu dole jsou weby, které mají povolené oprávnění - neměl by tam být žádný
Takže u každé položky kliknout a odstranit.