Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Proč se zobrazují reklamy při spuštěném Edge?

Ahoj, telefonovala mi známá, že se jí na PC s Windows 10 zobrazují reklamy při spuštěném Edge. Jsou to menší "plovoucí okna" v pravém dolním rohu. Po zavřen okna křížkem se zakrátko znovu objeví. Snažím se připravit na řešení. Lze odhadnout příčinu? Napadlo mě, že to může být "personifikovaná nabídka" z dílny M$. Spíš se přikláním k tomu, že to PC bude infikované. Jakými postupy a nástroji na začátku zjistit, co se v tom PC přesně děje? Řešit to při spuštěných Windows 10 nebo raději bootováním nástroje z USB a jakého? Budu rád za objasnění a věřím, že to pomůže do začátků. Předem díky.

Řešení:

Ty reklamy se zobrazují, protože známá povolila webu zobrazovat oznámení
nejsou třeba žádné čistící programy, je třeba jít do nastavení Edge a zobrazování oznámení zakázat.
Spustit Edge
Tři tečky vpravo nahoře / Nastavení
Nahoře do hledání začít psát: oznámení, kliknout na Všechna oprávnění / Oznámení (ikonka zvonečku)

V seznamu dole jsou weby, které mají povolené oprávnění - neměl by tam být žádný
Takže u každé položky kliknout a odstranit.

Zkusím to vysvětlit ještě jednou, tzv. po lopatě:

1) Lukáš doporučil pro jistotu použít Adwcleaner a MBAM
2) Paron nesouhlasil, že tyto programy reklamy nezbaví, že se tím jenom odstraní havěť
3) Já nesouhlasil s Paronem, že pokud PC obsahuje adware (opakuji - pokud obsahuje), tak tyto programy pomůžou zbavit se nevyžádané reklamy

Samozřejmě, pokud se jedná o nějaká oznámení Edge, tak tyto programy nepomůžou. To jsem ani nikde netvrdil...

Tu sa to pekne zamotáva :) Bod 3 chápem tak, že nesúhlasíš defakto sám so sebou, keďže si tvrdil to isté.

Vidím to, že ty spolu Lukášom ste netušili, že existuje tento typ otravných reklám/oznamov, a v podstate legálnych. Sú typické pre prehliadač Chrome (a Edge ako jeho klon).
A je to logické, keďže asi obaja používate Firefox. Človek sa stále učí.

Koukám, že jsi to dosud nerozdýchal. Nálepkovat jako antivaxera někoho, kdo je očkovaný už mi připadá ujeté. To je jako bys o židovi tvrdil, že je antisemita. Já nejsem proti očkování, jsem proti tomu, jak je očkování stále brutálněji vynucováno. Ale to sem nepatří.
Dej si panáka, hoď si nohy na stůl a zkus popřemýšlet o světu za zrcadlem (za oknem). Malá procházka by ti prospěla.