Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová základová deska

Dobrý den,
před 5 lety jsem zakoupil stolní PC. Dnes mi odešla základová deska (dle sdělení technika CZC).
Můj dotaz je, zda se dá v dnešní době zakoupit nějaká náhrada nebo zda se vyplatí PC nějak upgradovat?

Moje sestava:
Procesor: Intel Core i5-6500
Základová deska: MSI B150 PC MATE - Intel B150
OP: Kingston HyperX Fury Black 16GB (2x8GB) DDR4 2133
GK: Sapphire Radeon NITRO+ RX 470, 8GB GDDR5
Zdroj: Seasonic S12II-520 - 520W

Děkuji za odpověď na otázku laika, který je maximálně schopny pospojovat dráty v PC :-)

S nazory tady nesouhlasim.

Mas dve moznosti:

1. Udelat si radost a koupit si novy procesor a novou desku. Jelikoz soucasny procesor je 4/4, nema smysl kupovat procesor 4/8, ktery je jen o malo vykonejsi. Kdyz uz nove, tak neco, co ti bude dlouho slouzit, takze aspon 6/12 (Ryzen 3600, i5-10400F, i5-11400F).

2. Rict si, ze mi staci a bude stacit vykon i5-6500 a jit na bazar a koupit pouzitou B150 desku. Treba tady ji ma nekdo aktualne za 3 kila.

Osobne bych dal prednost prvni moznosti, ale samozrejme je to radove vic penez.

Bod 2 - tohle jsem tady řešil loni. Největší riziko je, že deska z druhé ruky je Schroedingerova kočka, co se týče životnosti. Může fungovat dalších pár let, ale taky jen pár týdnů. Takže nakonec zvítězila varianta "plácnout se přes kapsu" a koupil jsem nový komponenty.