Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Krátke opakované výpadky internetu

Zdravím,

v poslednom čase (2 - 3 dni) mi vypadáva (A)DSL internet. Výpadky trvajú pomerne krátko (obvykle niekoľko sekúnd, výnimočne zopár minút), sú však pomerne časté (3 - 4-krát denne) a prestanú samy, prípadne po reštarte routra. Provider tvrdí, že u nich chyba nie je, a zároveň potvrdil, že v daných časoch došlo k rozpadu spojenia.

Používal som router od TP-linku, dnes som vymenil za jeden starší Asus, ktorý som našiel doma (s meneným zdrojom). Problém je, že sa už dvakrát znovu objavili krátke výpadky (prvý trval asi minútu, ten druhý max. 30 sekúnd). Ešte zoženiem úplne nový router, ale prestávam si myslieť, že je to náhoda.

Poskytovateľ internetu mi ponúka možnosť vyslať ku mne domov technika, ktorý "môže niečo zmerať". Rád by som sa tomu však vyhol.

Čo sa dá v tejto situácii ešte skúsiť?

Vopred ďakujem.

Pri používaní wifi je niekedy docela bežné, že sa občas internet ako keby spomalí, alebo na chvíľu sekne. Na to, ako u teba v byte (ne)funguje wifi poskytovateľ nemá žiadny dosah. To si musíš vyriešiť ty sám.

Ty trolíš teraz že?

Krátke opakované výpadky internetu

Vieš čo to znamená? Asi tak to napísal že to napísal v čase keď mu ten Internet šiel, nie že mu ide len cez WiFi a nejde cez kabel alebo naopak... on mu nejde nejaký čas vôbec a nejaký čas mu ide v pohode cez obe pripojenia k routeru.

No kabel... kabel...
Kabel většinou funguje a nebo nefunguje. Moc často se nevidí situace, kdy by kabel fungoval "střídavě".

Už jsem ale zažil na jedné "firmě", kde měli 2 routery a oba zapnuté DHCP.
A tím, jak se routery "prali" o to DHCP internet pravidelně vypadával.

Přesto ale nic na dálku nediagnostikuji s křišťalovou koulí.
Pokud je chyba u dvou routerů stejná, tak není chyba hardwarová v nich, ale nejspíše v nastavení.
A taky nebo v kabelu, (obvykle) pokud se s ním hýbe za provozu.