Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prepojenie 2 káblov net mimo bytu

Zdravím špecialisti, viete mi poradiť ako spojiť 2 internetové káble pred bytom? Jeden kábel je živý a druhý hluchý, šikovní elektrikári natiahli obe káble do stien no neskontrolovali či sú aktívne, asi v minulosti boli obe káble potiahnuté do bytu ale len jeden zapojení, chcem ich prepojiť mimo bytu aby som nemusel búrať opäť do stien, nejaké riešenie? Ďakujem za pomoc

Upresnim to, obe káble idú do bytu, obe sú už zabudovadovane v stene do ktorej nechcem už rýpať, živý aj mŕtvy kábel som našiel v spoločnej Elektro rozvodni čo máme na spoločnej chodbe, živý je riade zapojení a ten mŕtvy je zatiaľ bez koncovky ale je tam v tej skrinke. Operátor mi potvrdil že to nie je možné riešiť spojkou ale keďže si rád veci obetujem preto píšem tu. Chcem mať funkčnú zásuvku aj druhej izbe, ta je momentálne hluchá kvôli tomu problému.

Ja to zacinam chapat...mozne to je ak by si do tej skrine vonku, kde su tie 2 kable strcil svoj router...napajal ho cez poe-in a z neho b ti isli iba kable do bytu.
Samozrejme kabel id ISP musis prerusit a zapojit ho do wan portu routra, druhu cast potom do lan vedies dalej do bytu.