Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SSD porušenie

Dobrý deň dnes som vymieňal zdroj no lenže som sa ponáhľal a keď som zapájal sata kábel do SSD disku tak som z neho odkrojil :D

https://ibb.co/cNjfjKw

Tu je obrázok šipka znázorňuje kontakt ktorý som do polovice odlúpol
a obdĺžnik znázorňuje časť ktorá sa odlomila proste som zatlačil silno v špatnom uhle amatérska chyba viem ssd som ale následne do saty napojil a funguje v poriadku aj windows aj súbory dokonca mi program HD sentinel ukazuje že ssd je zdravé ale zaujíma ma či to ma nejaký dopad na to ssd alebo ani nie či ho mam radšej vymeniť alebo nehať tak ... je čisto nové ale môžem si zato sám no. Moc ďakujem za odpoveď

https://superuser.com/questions/98274/why-are-there-so-many-pins-on-a-sata-power-connector

Pokud to dobre chápu, tak sis urval 2 ze 3 12V kontaktů (což je to nejdůležitější napájení) a ten dlouhý, co tam zbyl je přez malý odpor (kvůli předcházení šokům při zastrkávání).
Takže to, že to zrovna funguje je sice fajn, ale protože to napájení je ztrojené, aby uneslo tu zátěž a aby ty konektory nekorodovaly tolik, tak sis možná výrazně zkrátil čas do chvíle, kdy ti to začne záhadně vypadávat, protože ti vypadne hlavní napájecí větev - a s každým tím výpadkem a opětovným naskočením se stav toho jediného zbylého kontaktu o něco zhorší.

Nedokážu říct, jak dlouho to vydrží, klidně může i léta, zvlášť jestli s tím nebudeš vaklat, ale kdybych měl tu možnost já, tak zazálohuju data a disk vyměním, pokud by nešlo disk vyměnit, zauvažuju nad výměnou konektoru (ale já mám na podobné hříčky vybavení a skill) a pak stejně budu doufat, že se to nerozsype moc brzo. A rozhodně ten kabel k tomu nebudu pokudmožno vyndavat a zandávat (a obzvlášť ne na tomto konci) a nějak ho pevně k něčemu uchytím, aby se nehýbal ani otřesama, při přenášení, větráním a ničím jiným.

pokud to ssd není frikulínský model s rgb + laserovými ledkami, tak myslím že +12v ani nepoužívá.

@tazatel: sata disk má sata napájecí kabel ze zdroje (15pin) a sata datový kabel do desky (7pin).
ty poškozené piny u ssd nepotřebuješ, ale konektor kterým jsi je zničil může být poškozený. bude lepší když ho nebudeš používat.