Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SSD porušenie

Dobrý deň dnes som vymieňal zdroj no lenže som sa ponáhľal a keď som zapájal sata kábel do SSD disku tak som z neho odkrojil :D

https://ibb.co/cNjfjKw

Tu je obrázok šipka znázorňuje kontakt ktorý som do polovice odlúpol
a obdĺžnik znázorňuje časť ktorá sa odlomila proste som zatlačil silno v špatnom uhle amatérska chyba viem ssd som ale následne do saty napojil a funguje v poriadku aj windows aj súbory dokonca mi program HD sentinel ukazuje že ssd je zdravé ale zaujíma ma či to ma nejaký dopad na to ssd alebo ani nie či ho mam radšej vymeniť alebo nehať tak ... je čisto nové ale môžem si zato sám no. Moc ďakujem za odpoveď

Předmět Autor Datum
https://superuser.com/questions/98274/why-are-there-so-many-pins-on-a-sata-power-connector Pokud to…
gilhad 10.09.2021 01:46
gilhad
Aha takže tie konektory na ssd disku sa dajú vymeniť? On ten kábel ja zvyslo takže by sa moc hýbať n…
Rickmo 10.09.2021 02:30
Rickmo
No, dají - pokud to umíš s páječkou, seženeš náhradní, opravdu tu opravu zvládneš a neponičíš to ješ…
gilhad 10.09.2021 05:36
gilhad
pokud to ssd není frikulínský model s rgb + laserovými ledkami, tak myslím že +12v ani nepoužívá. @…
lední brtník 10.09.2021 03:44
lední brtník
no mam modular takže to nieje problém tie sata kabely vymením a ďalší mesiac kúpim M2 snáď to vydrží…
Rickmo 10.09.2021 11:22
Rickmo
ssd disky +12V nepotřebují, tak proč by to mělo dělat nějaké problémy?
jirka44 10.09.2021 11:33
jirka44
takže to nebude robiť nič zle ? ja som myslel že každý z tých zlatých pinov je dôležitý a popravde s…
Rickmo 10.09.2021 11:57
Rickmo
ssd disky +12V nepotřebují kterému slovu nerozumíš?
jirka44 10.09.2021 12:37
jirka44
Ja tomu rozumiem len píšem že som myslel že sú dôležité všetky načo by tam potom boli komentár pod t…
Rickmo 10.09.2021 13:07
Rickmo
Všechny jsou důležité, ale ne nutně všechny najednou.
Wikan 10.09.2021 12:51
Wikan
Ďakujem
Rickmo 10.09.2021 13:07
Rickmo
to je skrz kompatibility konektoru. polovodicove ssd disky nepotrebuji 12v vetev, ktera slouzila k n…
brum brum 10.09.2021 20:07
brum brum
supeer to som chcel vedieť ďakujem ti poslední
Rickmo 10.09.2021 22:28
Rickmo

https://superuser.com/questions/98274/why-are-there-so-many-pins-on-a-sata-power-connector

Pokud to dobre chápu, tak sis urval 2 ze 3 12V kontaktů (což je to nejdůležitější napájení) a ten dlouhý, co tam zbyl je přez malý odpor (kvůli předcházení šokům při zastrkávání).
Takže to, že to zrovna funguje je sice fajn, ale protože to napájení je ztrojené, aby uneslo tu zátěž a aby ty konektory nekorodovaly tolik, tak sis možná výrazně zkrátil čas do chvíle, kdy ti to začne záhadně vypadávat, protože ti vypadne hlavní napájecí větev - a s každým tím výpadkem a opětovným naskočením se stav toho jediného zbylého kontaktu o něco zhorší.

Nedokážu říct, jak dlouho to vydrží, klidně může i léta, zvlášť jestli s tím nebudeš vaklat, ale kdybych měl tu možnost já, tak zazálohuju data a disk vyměním, pokud by nešlo disk vyměnit, zauvažuju nad výměnou konektoru (ale já mám na podobné hříčky vybavení a skill) a pak stejně budu doufat, že se to nerozsype moc brzo. A rozhodně ten kabel k tomu nebudu pokudmožno vyndavat a zandávat (a obzvlášť ne na tomto konci) a nějak ho pevně k něčemu uchytím, aby se nehýbal ani otřesama, při přenášení, větráním a ničím jiným.

Aha takže tie konektory na ssd disku sa dajú vymeniť?
On ten kábel ja zvyslo takže by sa moc hýbať nemal ale stejnak som chcel m2 tak možno by som len tak zo srandy skúsil vymeniť tie konektory ak chápem správne ze to je možné .. Najhoršie že je natom Windows a ja som menil zdroj koli black screenom a teraz po výmene zdroja keď mi hodí black screen tak to môže byť príčina to ssd? Bože ja som fakt ľavý... A úprava nieje to sata kábel ale ten kábel zo zdroja do ssd nie z ssd na mb.. Niesom si istý či sa tiež vola sata kábel

No, dají - pokud to umíš s páječkou, seženeš náhradní, opravdu tu opravu zvládneš a neponičíš to ještě víc, než už to je ... Ale pokud jsi ještě nic takového nedělal, tak se ti to nejspíš nepovede. Já si pro zábavu pájím mikrokontrolery, co mají 8 nožiček na 6mm na každé ze čtyř stran na vlastnoručně vyrobené tišťáky a chodí mi to na první pokus (ATMEGA4U2, takové to, co se strká do USB a emuluje to myš a klávesnici a další věci) ... většina začátečníků, co jsem poznal, měla problémy spolehlivě pájet samostatné dráty 5mm od sebe ... (ostatně já taky, jenže to už je fakt hóódně dávno)

Takže pokud už jsi vyčrpal všechny ostatní možnosti a chceš to prostě vyhodit, tak to můžeš nejdřív zkusit a vyhodit až pak. Nebo se ti to třeba povede, ale mnohem spíš ne, zvláště pokud jsi, jak říkáš, na to levý.

Jinak SATA kabely jsou to oba, jeden je napájecí (to je ten široký, co jsi mu polámal konektor) a druhý datový, co vede do MB

pokud to ssd není frikulínský model s rgb + laserovými ledkami, tak myslím že +12v ani nepoužívá.

@tazatel: sata disk má sata napájecí kabel ze zdroje (15pin) a sata datový kabel do desky (7pin).
ty poškozené piny u ssd nepotřebuješ, ale konektor kterým jsi je zničil může být poškozený. bude lepší když ho nebudeš používat.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru