Předmět Autor Datum
FAT32. NTFS tvůj mobil nejspíš vůbec neumí.
Wikan 10.09.2021 10:06
Wikan
FAT32 je univerzální volba, protože to umí kde-co (a nová karta z obchodu většinou má taky FAT32), z…
gilhad 10.09.2021 10:07
gilhad
Na 99% FAT32. Podporuje ho úplně všecno včetně arduina a předarduinových bastlů (specifikace m$ zveř… poslední
ml1 10.09.2021 10:09
ml1

FAT32 je univerzální volba, protože to umí kde-co (a nová karta z obchodu většinou má taky FAT32), zatímco NTFS je proprietální technologie MS a tak jí skoro nic jiného nepoužívá (nepředpokládám, že bys měl Windows i na mobilu - a ani tam bych si nebyl tak úplně jistý).
Samozřejmě ideální je, pokud se ta karta dá zformátovat přímo v daném zařízení, protože pak to většinou počítač přečte taky, ale zařízení s tím nemá žádné problémy.

Na 99% FAT32. Podporuje ho úplně všecno včetně arduina a předarduinových bastlů (specifikace m$ zveřejnil už dost dávno, kdokoliv to může korektně implementovat). Ještě by se dalo uvažovat o exfat, podporuje soubory větší jak 2 GB (dobré třeba na videa, která pak nejsou nakousíčkovaná po 20 minutách), ale osobně se mu snažím vyhýbat (bývaly tak naformátované externí disky a zejména ve windows s tím byly problémy, zajímavé je, že v linuxu tolik ne a to až tak, že když se windows odmítal s diskem bavit (připojil ho maximálně ke čtení mnohdy ani to ne), stačilo ho strčit do linuxu, tam udělat cokoliv (třeba přidat soubor nebo jen založit novou složku) a disk pak ožil i ve windows; stávalo se to po nekorektním ukončení (odebrání disku nebo jiném výpadku)).
NTFS je systém souborů používaný windowsem, je taky obvykle podporovaný (a obvykle bez záruky, protože m$ podrobnosti tají, je vše založené na reverse engineering), ale pro jeho použití by musely být nějaké zvláštní důvody (podpora větších souborů, kompatibilita i se staršími systémy (je podporované od win2000 a předtím NT (tj. i v XP) zatímco exfat až od vist)).

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru