Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak vypnout interní klávesnici na notebooku

\ž\\žNa notebooku se mi zbláznila klávesnice, nejspíš mi do ní natekla voda a něco tam zkratovalo nebo tak něco. V každém případě si dělá, co chce, občas funguje, občas ne. Některá písmena nejdou psát vůbec, místo písmene e to napíše třeba qwer nebo místo n to napíše bn, někdy to zase píše samá žžžžžžžžžžžžž nebo \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ nebo samé tabulátory apod. Touchpad blbne taky.

Koupil jsem si novou (externí) klávesnici a myš a ty fungují dobře, jenže někdy začne psát i ta klávesnice na notebooku a píší obě zároveň, tím pádem se nedá na notebooku vůbec pracovat. Takže bych potřeboval tu interní klávesnici nějak vypnout a ponechat jenom tu externí.

Stáhnul jsem si jednoduchou aplikaci KidKeyLock verze 1.7, pomocí které můžu klávesnici vypnout, ale to mi vypne obě klávesnice zároveň (interní i externí). Dále jsem podle návodu na internetu zkusil odinstalovat ovladače ve Správci zařízení, ale to nefungovalo vůbec.

Mám Windows 10 Home.

Poradíte prosím, co dělat? Předem děkuji.

Řešení:

Zdá se, že už to funguje. Já jsem přesně toto, co je popsáno v návodu, dělal, odinstaloval jsem to ve Správci zařízení. Jenomže mi to napsalo, že aby se změny projevily, tak musím restartovat počítač, takže jsem vždy restartoval. A to se asi nemělo dělat. Ale teď to funguje, tak snad už to půjde, díky.

RMN: TPN C125 input 19,5 V, 2,31 A CAN ICES-3(B)/NMB-3(B)

Contains Intel Radio Model: 3165NGW Contains FCC ID:PD93165NG IC:1000M-3165NG CNC:C-14446 SCT:RCPIN3115-0385

serial: CND7064NK8 product: X0P52ES#BCM warranty: 1y1y0y
HP 250 G5

Pod baterkou je potom ještě IS/IEC a recept na čínskou polévku atd.

To mi nabízeli i včera v servisu, že se mi na ten počítač podívají, najdou závadu a opraví. Ale trvalo by to prý tak týden. Domluvili jsme se, že jim někdy zavolám, až budu mít čas já i oni, aby to nemuselo trvat týden, ale aby to udělali do večera. Ale jako dočasné řešení jsem si koupil novou klávesnici, což pomohlo tak napůl.

A teď bych jako dočasné řešení potřeboval tu interní klávesnici nějak zablokovat/deaktivovat/odinstalovat, ale aby to pak šlo zase dát nazpátek a samozřejmě jenom softwarově, žádné šroubování.

Zdá se, že už to funguje. Já jsem přesně toto, co je popsáno v návodu, dělal, odinstaloval jsem to ve Správci zařízení. Jenomže mi to napsalo, že aby se změny projevily, tak musím restartovat počítač, takže jsem vždy restartoval. A to se asi nemělo dělat. Ale teď to funguje, tak snad už to půjde, díky.

zagooglil jsem hp 250 g5 keyboard replacement a vypadlo na me krome jineho tohle:

https://www.youtube.com/watch?v=SGZ_FDiGAOQ

V case 4:45 je uz videt modry konektor klavesnice, ktery staci vytahnout a klavesnice je totalne vypnuta (to vytazeni je predvedeno az v asi 9:52) - jakmile ten konektor odpojis, tak to obracenym zpusobem zakrytujes a hotovo.

Klavesnice jde koupit i samostatne , googli notebooky klávesnice hp 250 g5, zahlednul jsme nejakou za 270, ale mozna jsou i levnejsi, pak by sis ji mohl vymenit sam za novou, plne fukncni

Ja podobnym, zpusobem menil klavesnici v NB uz mnohokrat

Odinstalování klávesnice ve Správci zařízení pomohlo, používám teď externí klávesnici a touchpad funguje, takže myš ani nepotřebuji… Pomohlo až na jednu věc: samo od sebe se mi na obrazovce snižuje jas. Někdy je to jenom o 10 %, někdy se to samo sníží až na minimum. Zpravidla to udělalo tak dvakrát denně a vždy pomohlo, když jsem dal počítač na minutu do režimu spánku (pak to zase na pár hodin dělat přestalo). Od pondělí mi to však dělá úplně hrozně, ani režim spánku a hibernace už nepomáhá.

Jak se dá v počítači zakázat, aby ta (nyní již odinstalovaná) klávesnice toto dělala? Tzn. abych si jas mohl korigovat jenom já sám ručně (např. v Nastavení > Obrazovka > Jas a barva), ale aby to nešlo z té klávesnice?

Hezký večer,
podobné grafické znázornění má vertikální myš Trust. Lze na ni naprogramovat cca 8 tlačítek. Pak pokud je naprogramované některé nenápadné tlačítko na změnu jasu a pak na to tlačítko nechtíc ťápnete tak se objeví to nechtěné grafické znázornění.
Ta klávesnice asi bude na výměnu.

Pomůže, když ve Správci zařízení odinstaluji a nebo zakážu grafický adaptér. Ale nevýhoda je, že mám potom pomalejší načítání obrazovky, sníží se mi kvalita videí na internetu, rovněž mi nefunguje ve Windows funkce nahrávání obrazovky. Ale pořád lepší, než když se ten jas sám od sebe snižoval, to se poslední dny fakt nedalo.