Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak na on-line přenos textu v reálném čase?

Na konferenci INSPO 2007 se prováděl zápis přednášek i diskutujících. Na obrázku plátno až vpravo

[http://img71.imageshack.us/img71/1512/inspo3prednas kaqa1.th.jpg][thpix.gif]

Píše se ve Wordu s nastaveným tmavomodrým pozadím a větším bílým písmem. To celé se pak promítá.

Napadlo mě, že by se ten text mohl i nějak přenášet přes internet právě v tom reálném čase. Bylo by to tak přístupné i lidem kteří se z nejrůznějších důvodů na INSPO nedostanou (např. vozíčkář s rozbitým autem) a mohli by si to číst doma u počítače.
Nejde však jen o INSPO, přepisuje se na vícero místech.

Co tedy zvolit k on-line přenosu napsaného textu v reálném čase? Takové nějaké podmínky, které mě napadají v tuto chvíli:

* musí to být jednoduše přístupné - nepodmíněné instalací software nebo počítačovými znalostmi
* měla by jít nastavit velikost písma
* nesmí být omezen počet znaků mezi zmáčknutím klávesy Enter
* zápis musí jít pak uložit minimálně jako *.txt v počítači kde se píše.

loading...

Google Docs (má přímo volbu pro sdílení - netestoval jsem)....

- nemusí se nic instalovat, počítačové znalosti minimální, je to v češtině
- velikost písma si každý nastaví v prohlížeči nebo to nastaví autor při psaní
- počet znaků neomezen
- uložit jde jako txt nebo i jiný formát

Tak tohle umelo (bohuzel uz neumi) ICQ, nevim kdo si to pamatuje ale to co pouzivame tedko na ICQ NIKDY nebyl na icq chat. Icq melo (98 a mensi) dva mody: To co je tam ted. A pak vyslovene chat, jak pise Krata, prenos v realnem case. Ale bohuzel uz icq tehle verze nefunguje :-(.

ne, ne právě tohle se enterem neodesílalo ale bylo to vysloveně on-line - tedy bylo i videt, jak se dotycnej upravuje pise text apod ... ovsem to ja jen pro zajimaovst, icq uz to nepodporuje asi 10let :-D, coz je skoda, ja jsem na tom byl asi 10x a bylo to fajn .. (ovsem kdyz mel nekdo v cliboardu pornostranku tak uz se z toho nevykecal po nechtenem zmacknuti ctrl+v )