Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno notebook nevidí SSD po restartu

Dal jsem si do notebooku skoro 2 roky starý ssd disk, sám se mi načetl v tento počítač takže jsem to tam rovnou naformátoval abych tam neměl bordel. No a po restartu ho prostě nevidím ani ve správci disků/zařízení. Tak jsem ho otevřel, jestli se neodpojil no nic tak jsem ho rovnou odpojil zapojil a zase jsem ho viděl. Stáhl jsem si tam pár her restartoval a opakoval se ten samý scénář, ale všiml sem si že po prvním restartu zmizí z Windows, a po druhé i z Biosu. Nemůžu přijít proč se to děje už nějakou hodinu, je to NVMe 2.0 disk.

//V biosu jsem prave zadny nastaveni krome boot manageru a secrue modu ohledne ulozisti nenasel

No nic, nechám tam to polo funkční SSD, vyzkoušel jsem všechny možnosti a pravěpodobně bios nestihá načíst disk, prostě budu restartovávat dokud ho bios nedetekuje :-) Škodí notebooku častější restart bez vypínání? Průměrně se mi načte SSD každý třetí

je to notebook s nvme podporou, jeden slot bezproblemove zvládá 1tb druhý (zlobivý) 512gb, zkoušel jsem i prohodit sloty ale to se nenačte vůbec nic :-D Aktualizoval bios, v nastaveni neni vubec nic co se tyka disku, oupil sem novej ssd, ten se nenačetl vůbec ani po několika restartách, tak ho dám aspon do starýho kompu a můžu být rád že se s těží načte to ssd ze starýho notebooku je to nějaké divné ale co funguje to

koupil sem novej ssd, ten se nenačetl vůbec

ty tomu rozumíš? vidíš z toho co je to za typ ssd - m2 nvme / m2 sata / ssd sata?
a protože máš potíže se sloty m2, nechat v m2 funkční 1tb. pak koupit/vyměnit klasický 2.5" ssd sata, ty dva disky naráz by to mělo vzít. lze ověřit točivým 2.5" hdd z šuplíku.

Ten notas nema misto na 2.5 palcove proste to bere jen M.2 Nvme podle vyrobce, ano nastudoval sem si rozdily mezi disky a poznam uz, mozna sem moc prohnul desku kdyz sem se snazil vyjmout sroub, a nebo nedodelanej bios kterej si chce vybirat ssd :-)
V dnesni dobe kde se vsechno tlaci nahoru a nekouka se za sebe normalka