Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojenie siete

poprosim o pomoc, lebo uz som z toho na prasky....
Mam siet ako na obrazku
Najprv som mal len routre nastavene ako AP, ale na poslednej budove B mi stale kolisal internet - pripojil, odpojilo stale...
potom som medzi kazdy router strcil switch, aby siet isla len po switchoch a nemohol tam byt zaiadnny problem s nastaveniami a stale robi to iste....chvilku ide a potom odpoji - napise nasla sa zmena siete a zas na chvilku pripoji a tak doookola
Vsetky 3 routre su Archer 750 - nakonfigurovane uplne rovnako - maju vypute DHCP, pevnu IP adresu 192.168.1.251 - 253, a su ako AP.
posledny v Budove B je Archer C6 - tiez rovnako konfigurovany s IP 192.168.1.254. Pred nim uz nie je switch.
Kable nemaju viac ako 100m - idu vonkajskom a su tienene vonkajsie.
Vsetky 3 budovy idu v pohode, len to B-cko stale pada....
Prosim o radu, v com by to mohlo byt

Změna předmětu, původně: POMOC-zapojenie siete (host)

archer 750 je tuším ten lowend shit označený archer c20, co uvnitř používá levné brouky mediatek. no, do garáže je to dobré.
nemá ten b-krám nějaký problém s napájecím adaptérem? pokud by ztráta sítě trvala ~30s, to zhruba odpovídá době restartu.

pro shodu ovládání bych dejme tomu zůstal u tplinku a zlobivý prostřední shit nahradit taky modelem archer c6 - s jeho novým napájecím adaptérem, zkontrolovaná zásuvka že není volná a nejiskří.

no, som z toho blb...
4 hodiny som skusal a testoval pripojenie, premeral kable, pingol vsetky routre, vsetko frci uplne v pohode... ani raz mi to nepspadlo....
Tak som zvedavy, kedy mi zas budu volat, ze im nefunguje wi-fi. tazko sa hllada chyba, ked uz ani neviem, co to moze byt..
uz davam len sancu, ze sa tam pripoji nejake zariadenie a to to cele zblbne...

kazdopadne dakujem za vsetky rady.. ;)

Ono to nemam ani sancu zistit, ci je to v praavidelnych intervaloch - nie som tam, prichadzam, len ked ma zavolaju, ze nieco nefunguje...
a oni mi zas nevedia povedat, ci sa nieco zmeni, ked to vypadne anni kedy to vypadne...
Zariadenia si nenavyberaam, co je, to riesim....
Dnes to drzi cely den, nechal kontrolojem, ci vidim pripojeny NTB, aj sa nan dostanem, ziadne vypadky....
mozno to naozaj bude tym dalsim NTB, ktory donesu v pondelok :)

moze to byt aj aktualizaciami, ale tento problem trva uz dlhsie...
preto som prekonfiguroval vsetky routre a postrkal som medzi ne switch, aby som videl, ze internet ide cez switch...
a az po tejto skuske s tym, ze to cele slape a nic sa od vcera nestalo, tak som vylucil vsetky chyby nastavenia routrov a chybu kablov
uz mi teda vychadza, ze to bude NTB, ktory tam teraz nie je...to by mi predtym ani nenapadlo, aj ked som mu uz vymazal vsetky zaznamy DNS, tak sa nic nezmenilo...
Ked viem, ze to je ten notas, tak sa zameram len nan a budem zas skusat, co v nom moze byt zle nastavene...
aj k tmuto nejake rady? co by to mohlo byt, lebo s tym som sa este nestretol.. dik..

Ja som sa stretol, zhodou okolností teraz 16. septembra. Kľudne to mohol spôsobiť jeden notebook, ktorý sa pripojil do siete a našiel zdroje, alebo sa stal zdrojom, alebo oboje. Tá windows optimalizácia doručovania funguje v rámci lokálnej siete, aj naprieč podsieťami ak sú routované.
Alebo si niekto zapol wifi hotpsot na mobile. Možností je ešte dosť :)

:-):-):-).
Musel som sa usmiat.
Kedysi som bol tak trosku aj ja taky.
Dnes uz by som tuto chybu nespravil.
Nie, ze nemozes, ty musis povedat zakaznikovi, ze zariadenia (sice donedavna funckne), ktore ma na sieti nie su vhodne a ked chce bez problemovy chod musi prejst na ine.
Ok, mozno pruser ak si mu tam tie TP-Linky nastrkal ty, v tom pripade ak nechces prist o zakaznika musis mlzit a splietat nejake marketingove zvasy o vyvoji sieti, o tom ako vykonvo nestacia (co je klamstvo, oni stacia, ale maju blby sw;o)) a pod.
Pripadne to riskni a povedz im pravdu, ze doteraz bezali na lacnych SOHO hrackach a ze im ides dat konecne do firmy nieco poriadne.
Ver tomu, ze ludia chcu mat pocit, ze na sieti im bezi nieco poriadne;o).
A ty chces spravovat siet, kde bezi nieco poriadne.
Alebo mam este jedno riesenie...kasli na to, posli mi kontakt na zakaznika a ja to za teba prevezmem, kedze si im evidetne spravoval siet zle a mienis to tak robit aj nadalej, kedze trvas na zotrvani TP-Linkov vo firme.
Btw videl som tam prepojenie medzi budovami...to je natiahnuty vsade kabel? Rozdiel potencialov si este zatial nemusel riesit? Pretoze to byva casto problem "medzibudovnych" prepojov.
Kup tam kludne aj RB941 (stoji 20 cca) a budes vediet vyrazne viac ako vies teraz.

nie ja to vec, ktorou by som sa zivil....
je to len pomoc...takze, ake maju zariadenia s takymi pomaham a ako maju natahane kable, tak takymi to tecie...
ked poviem, ze je chyba v kabloch, tak nech si zavolaju firmu odbornu, co to prerobi a prestavia celu siet...
len ma poprosili, ze im to cele fungovalo a zrazu nefunguje....
tak preto sa nehrniem do nakupu novych zariadeni a odporucani tahat kable inac...
ja som ziadal len pomoc s tym, ci to mam nastavene OK... a co by to mohlo rusit...
a kedze to frci uz 2dni bez vypadku, tak je teda predpoklad, ze tie shity to utiahnu a problem je asi v nejakom inom zariadeni, ktore sa tam pripoji...

TP-Linky maju zvlastnu schopnost straca stabilitu s casom.
Kedysi som predal stovky 741, 743, ktore fungovali roky relativne spolahlivo. Postupom casu sa to zhorsovalo a zhorsovalo.
Ja som som mal doma pracovnu pripojenu s ap 743ND. Zo zacittku restart tak raz za 1-2 mesiace. Po roku asi restart kazdy tyzden, po dalsich tyzdnoch restart kazdy den.
Vymenil som za RB941 (v sucasnosti AC2) a restart som uz nikdy za tie roky robit nemusel.
A nie je to len situacia z minulosti.
Momentalne riesim reklamcie 2 LTE modemov od TP-Linku.
Prvy po asi pol roku prestal ist na LTE, dhcp mornalne funogvalo, akurat, ze plus prestalo ist webove rozhranie. Nepomohl ani reset to default.
Uz je vyreklamovany, vratili mi peniaze, kupil som druhy a uvidime kolko pojde.
Dalsi (radovo vyssi typ) idem pozriet zajtra...webove rozhranie sice ide, ale lte zrazu odmieta ist, takze som zvedavy co tomu zase bude. Ma asi 3/4 roka a doteraz siel bez problemov.
Dalsiu skusenosti mam s dsl modemom, ktory je prepnuty do bridge rezimu.
POcas 2 rokov prevadzky sa uz 2x hodil do default rezimu, cim prestal ist net samozrejme...len tak z nicoho nic. Zatial som mu vymenil zdroj a uz pol roku som o nom nepocul...uvidime dokedy.
Ak im chces poradit porad im to, co som ti odporucal hore vyssie...proste vymenu zariadeni.
Nastavene to mas samozrejme ok, keby nie tak ti to nejde ani doteraz.