Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr PC sestavy

Zdravím,

už pár dní uvažuji o investici do nového PC a jsem trochu na vážkách. Trávil jsem nad tím pár dní, četl a díval se na různé recenze a vybral jsem si nějaké varianty.
Rozhoduju se mezi:
1) https://www.alza.cz/alza-gamebox-ryzen-rtx3070-d6441999.htm
A dále mezi:
2) https://www.czc.cz/hal3000-master-gamer-pro-3070-iem-cerna/308002/produkt

Kdybyste případně měli nějakou lepší variantu s 3070, tak klidně uvítám radu.
Co jsem viděl recenze, tak většina lidí se shodla, že když už jít do 3xxx serie, tak přeskočit 3060 a 3060ti a jít po 3070.. nevím tedy, co je na tom pravdy, pokud by měl někdo k tomu nějakou radu.. také rád uvítám.

Co je tedy mým kamenem úrazu, při rozhodování mezi těmito dvěma PC.
První(1)PC má pouze zdroj 600W, ale doporučený pro 3070 je 650. Sice tam píšou, že to bylo otestované a měl i rezervu, ale raději se ptám na nějaké vaše osobní zkušenosti. Opravdu to bude stačit?
Jako výhodu tam vidím to, že tam je více RAM a je tam i procesor od AMD, který má overall lepší hodnocení, co se alespoň hraní her týče.

Druhý(2) PC má také zdroj 600W, takže jsem také skeptický ohledně tohoto, jako v prvním případě. Je zde pouze 16GB RAM a není zde HDD. Je zde Intel procesor, který je pry oproti AMD v prvním PC slabší, ale né nijak výrazně.

O co bych Vás tedy ve finále chtěl poprosit.. Který PC má podle Vás hodnotu si pořídit, případně nějakou jinou variantu pokud máte.. a jestli je tedy zdroj 600W dostačující.

To žiješ kde? RTX 3070 nežere 600W to není plotna od elektrickýho sporáku. Spotřeba se počítá celé sestavy, a to slušnej zdroj (Seasonic a spol.) to dá levou zadní.

Jinak který, asi ten od Alzy, přece jenom Ryzen 5 5600X je lepší než Intel v druhé hotovce. Jo a ten Hall má pěknej klumpl právě zdroj.

Díky za radu. Bral jsem vždycky ten doporučený výkon zdroje u grafik jako daný, takže děkuju za nějaké osvětlení. Co jsem zjistil, nachází se v tom od alzy zdroj "EVGA 600 GD", který má poměrně dost slušné hodnocení.. takže předpokládám, že by to měl zvládnout s přehledem.

A u druhého PC z CZC se nachází zdroj SilentiumPC Vero L3 Bronze, který by to měl údajně také zvládnout.
Každopádně děkuju za názor a za přiučení něčeho nového.

S tou 3070 bych souhlasil, když už tak už.
První sestava vypadá obsahové lépe a subjektivně se mi ta skříň líbí víc.

S tím starým zdrojem bych to nekomplikoval, i seasonic stárne navíc bez zdroje to nekoupíš a během záruky bych tam ten zdroj nechal.

Také jsem tak smýšlel, že dokud bude záruka.. tak nemá moc cenu to komplikovat. Jen jsem byl poněkud zaražen, že když je všude doporučeno minimálně mít 650W, tak oni tam i tak dají 600W. Sice píšou, že to měli pod 24h vytížením a byla tam ta rezerva, ale kdo ví.. co tím vůbec myslí. Je rozdíl na tom zapnout nějakou low graphic hru jako League of legends (příklad) a nebo Witchera 3 / Cyberpunk 2077.

Tady to doporučení na zdroje vzniklo (aspoň podle mě) v době kdy kdejaký číňan složil doma 400W zdroj který při odběru 200w shořel, celej svět měl 400w zdroje a z toho půlka těch 400w nedala. BFU strčil grafiku ta nejela, zdroj blafnul tak to výrobci grafik začali řešit. Nejdřív psali i ampéry na 12v větvi ale to bylo na amíky moc....Tak aby si uživatel uvědomil že nestačí jakýkoliv 15let starý 400w zdroj ale musí mít třeba dražší a lepší 500w (600,650w postupně to roste)..

3070 grafika sežere při běžné špicce okolo 200w, procesor a zbytek max 200. Asi jsi schopný to uměle dostat až k 500w (brutální benchmark cpu/grafiky/těžba virtuání měny) víc těžko. Při sebenáročnějším hraní to tipuju pod 300w.

Dobrý den, také přemýšlím o této sestavě s RTX 3070 od Alzy. Moc se však v počítačích neorientuji. Chtěl bych se Vás prosím zeptat, zda nebude u tohoto PC problém s přechodem na Windows 11. A také, zda můžu do této sestavy připojit ještě jeden ssd M.2 disk. Děkuji.

Moc to nesleduju ale Microsoft chtěl pro win11 aby počítač měl TPM modul . To naprostá většina desek nemá, pokud to Microsoft nezmění musel by se dokoupit cca 300kc.
https://www.msi.com/Motherboard/TPM-20-Module
Už se toho modulu chopili překupníci tak není.
Jinak problém nebude neměl bych z toho strach.

Hlavně bych neváhal za 44 dobrý levnější to už podle mě nikdy nebude. Spíš bych se bál opaku.

Jestli Microsoft dá 11 zadarmo pokud máš koupené 10 nevím. Pokud ne tak nějaké kupóny na zdarma přechod na win 11 (od výrobce PC) k tomu PC můžeš čekat až v případě že sestavu koupíš v době kdy se už win 11 bude prodávat.

Zdravím přátelé,

jsem tu zas s další prosbou o pomoc s výběrem.

Opět už několik dní trávím nad tím, jestli vybrat sestavu s AMD Ryzen 5600X nebo i7-10700F
Jedná se o tyto dvě:
1) https://www.alza.cz/alza-gamebox-ryzen-rtx3070-d6441999.htm
a
2) https://www.alza.cz/alza-gamebox-core-rtx-3070-d6113208.htm

Dělá mi do budoucna trochu starosti to, že k hraní her bude časem lepší mít 8 jádro, než 6-ti jádro.
Co se týče FPS v provozu při nejnovějších hrách, tak souboj mezi těmito dvěma procesory byly vyrovnané, s tím že R5 měla pár procent navrh a na benchmarku vyhrává spíše R5.

Další věc, co se týče skříně.. tak rozhodně ta u toho R5 je lepší díky airflow, ale to zase není tak rozhodující detail pro mě.

Poslední věc, co mě příklání spíše k AMD je fakt, že patice tam je snadněji přístupná pro budoucí upgrade.

Rád bych ale také věděl názory lidí zde, které by mi pomohly s rozhodováním.

Děkuji za odpovědi.

Jednoznačne AMD. A doba 8jadier pre hry je už tu. Stačí si pozrieť odporúčanú konfiguráciu pre Battlefield 2042, je tam 2700X.

Battlefield uměl už v předchozích verzích udělat trošku lepší výsledek s 8mi jádrem než s 6ti jádrem. Spíš doteď taková výjimka mezi hrami. Na druhou stranu ta 5600x tu 2700x určitě nahradí a bude mít lepší fps než s 2700x.

Ale obecně máš pravdu, po nových vícejádrových konzolích budou hry víc jader vyžadovat/budou je umět využít.

Poslední věc, co mě příklání spíše k AMD je fakt, že patice tam je snadněji přístupná pro budoucí upgrade.

To klidně vyhoď z hlavy. Intel opravdu nutí měnit patici co generaci nebo vyjímečně dvě procesoru a AMD vydržela s AM4 dlouho... ale zrovna další AMD cpu už bude mít jinou patici.

Vybral bych amd verzi. Jednak spotřeba a tím i namáhání desky. Druhá věc desku na AM4 po záruce nejspíš koupíš. I tu 5800x nebo 5900/5950 do toho dáš (třeba i z bazaru).

Dělá mi do budoucna trochu starosti to, že k hraní her bude časem lepší mít 8 jádro, než 6-ti jádro.

Zbytečně to řešíš. Také budou nové grafiky, které těm hrám pomůžou nejspíš ještě víc. A za dva roky bude ta luxusní sestava co teď koupíš za 44 (pokud se teda rozhoupeš) spíš průměrná.