Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Inštalácia W7

Dobrý deň.
Chcem preinštalovať W7. Ak to začnem tak stále už niekoľko hodin sa mi zobrazuje "spúšťa sa inštalácia", nie a nie sa však spustiť. Už som to v minulosti robil a nebol s tým problém. ďakujem za každú prospešné radu.

čili to spouštíš za běhu starých windows - to začalo fungovat snad od win8 nebo až w10.

chce to mít disk typu mbr, je zbytečné aby využíval první malý oddíl s bootloaderem. v biosu vypnout nesmysly jako fastboot (u ssd k ničemu) a secure boot.
potom nabootovat z korektního instalačního média (skrz 'rufus') a spustit instalaci w7.

bootovací médium a prohlédnout si, co je vlastně na tom disku. např. hirens 64, boot cd minitool partition wizard 8.1, boot partition magic ...
masochisti mohou staré oddíly zrušit a disk přeformátovat i v instalátoru win7, ale dostanou maximálně diplomek za toleranci a božskou trpělivost.
na disku obvykle předvytvořím tuto stukturu:

[     .  "boot + system"  |  "data + image c:" ]
[ mbr .  bude c: primární |  d: primární       ]
[disk .  aktivní, ntfs    |  ntfs              ]
[     .  64-100gb         |  zbytek disku      ]

v biosu má řadič sata zapnutý režim ahci. vypnuté nesmysly jako fastboot a secureboot.

nabootovat z instalačního usb/dvd w7 a instalovat.
hned potom ovladače základní desky.
pak servicepack2 + pouze security aktualizace w7.

mimochodem dnes nemá žádný smysl instalovat win7+ na klasický hdd, ale už jen na ssd.

Však W10 sa dá v pohode nainštalovať na prastarý HW, dvojjadro, 3GHz RAM, 5400 ot.hdd, nač si cpeš nepodporovaného molocha W7? Snáď kvôli nekompatibilnej periférii pridaných kariet do stolnej mašiny?

Použi po nabútovaní PC v príkazovom riadku nástroj Diskpart.exe, Clean. Zmaž nultý oddiel sektora pevného disku.

tazatel nepise, ze by byl v duchodu. takze instalace cehokoliv od win7+ na 5400ot disk je nesmysl.
ted jsou za rozumnou cenu crucial mx500 500gb. uz jen tou vymenou za novy disk se to vyresi.

stary mechanicky orloj muze po zruseni vsech puvodnich oddilu pouzit jako usb disk, neni co resit.