Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Optika rozdelenie rýchlosti medzi užívatelov

Sory asi blbá otázka,ale aj by som to chcel opýtať.Zvažujem do budúcna možno optiku tak 50 na 50.V našej obci už je,ale nie od toho poskytovateľa čo mám.No ak sa nemýlim pri optike to funguje tak že napr.pri download do 550 Mb sa tých 550 Mb rozdelí napr.medzi ja neviem 8 účastníkov - 550:8=zhruba 68,5 Mb a touto by som mal stále sťahovať.Je to u každého poskytovatela rovnaké,mám na mysli,že či je nejaké pravidlo,rozdeliť tu najvačšiu rýchlosť medzi 8 účastníkov,a aj inú rýchlosť čo sa týka optiky.Prepáčte že sa znova a znova pýtam niečo o nete.Pekný večer

Tomu rozdělení kapacity linky mezi více zákazníků se říká agregace. Každý poskytovatel má jiný poměr.

Na konkrétní podmínky se zeptej přímo konkrétního ISP. V ideálním případě to bude mít uvedeno na svém webu, resp. ve všeobecných podmínkách.

Nefunguje tak optika, funguje tak akekolvek zdielane pripojenie.
Vola sa to agregacia, nikto ju oficialne neuvadza.
Telekom kedysi uvadzal agregaciu pri svojich linkach 1:55, ale to uz davno neplati.
Zober si, ze bezny mensi provider ma napriklad 200Mb linku do netu, ale na sieti cca 1000 zakaznikov, takze ak vydelis 200/1000 dostanes tucnych 0.5Mb/s na jedneho usera;o).

Takže rozumiem tomu že tú rýchlosť download do 550 Mbit/s môže rozdeliť aj medzi viac účastníkov napr.50....atď.a napr. inú 330 Mbit/s taktiež príklad medzi 60 atd.Tuším som sa niekedy pýtal svojho poskytovateľa že s koľkými zdielam svoju rýchlosť.Žiaľ takéto info vám nemôžeme poskytnúť,oki beriem,net ide v poho.

nějaké číslo, agregace - to je na nic. musel bys mít grafické sledovátko svého připojení aby sis uvědomil, že tu linku nevyužíváš pořád, ani většina uživatelů ne.
pár vteřin stahuješ stránku s reklamami do prohlížeče, a pak ji 5 minut čteš.
i netflixářům stačí rychlost několik mbit/s na online sledování.
trochu jinak to mají sosači, ale i ti musí někdy dělat domácí úkoly a psát diktáty.