Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Optika rozdelenie rýchlosti medzi užívatelov

Sory asi blbá otázka,ale aj by som to chcel opýtať.Zvažujem do budúcna možno optiku tak 50 na 50.V našej obci už je,ale nie od toho poskytovateľa čo mám.No ak sa nemýlim pri optike to funguje tak že napr.pri download do 550 Mb sa tých 550 Mb rozdelí napr.medzi ja neviem 8 účastníkov - 550:8=zhruba 68,5 Mb a touto by som mal stále sťahovať.Je to u každého poskytovatela rovnaké,mám na mysli,že či je nejaké pravidlo,rozdeliť tu najvačšiu rýchlosť medzi 8 účastníkov,a aj inú rýchlosť čo sa týka optiky.Prepáčte že sa znova a znova pýtam niečo o nete.Pekný večer

nějaké číslo, agregace - to je na nic. musel bys mít grafické sledovátko svého připojení aby sis uvědomil, že tu linku nevyužíváš pořád, ani většina uživatelů ne.
pár vteřin stahuješ stránku s reklamami do prohlížeče, a pak ji 5 minut čteš.
i netflixářům stačí rychlost několik mbit/s na online sledování.
trochu jinak to mají sosači, ale i ti musí někdy dělat domácí úkoly a psát diktáty.