Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Inštalácia Windows 10

Zdravím,
Mám takú menšiu otázku. Chystám si nainštalovať Windows 10 z usb. Ale mám dosť slabý Pc a obávam sa že mi začne sekať.
Preto chcem sa spýtať záťaži Windows 10 môj počítač ?
Konfigurácia:
Intel Core i2 3Ghz
NVIDIA GeForce 710 2gb
4 GB RAM
A 350 + 200 GB HDD.

Zatiaľ mi tento Pc postačuje na občasné hrania hier (csgo, GTA 5 online...) Všetko nám low nastavenia.
Len sa obávam že po preinštalovani mi začne Pc sekať a lagovat.

Ďakujem za odpoveď prípadnú rádu

Řešení:

Aj na slabšom HW ide vyladená desina ako raketa. Máš O.K. železo.

Len použi ISO s inštalačkou pre MBR, vypni v Bios Uefi/GPT, SecureBoot.

Nástroj po nabútovaní PC v príkazovom riadku Diskpart.exe - Clean, zmaž ním nultý sektor na pevnom disku aktívneho oddielu než začneš inštalovať OS.

Po záplatovaní WU vyčisti desinu, zbav ju bloatware:

Dism++ v lište options, Expert mode.

potom nadstavba
cleanmgr+ https://www.majorgeeks.com/files/details/cleanmgr.html

Aj na slabšom HW ide vyladená desina ako raketa. Máš O.K. železo.

Len použi ISO s inštalačkou pre MBR, vypni v Bios Uefi/GPT, SecureBoot.

Nástroj po nabútovaní PC v príkazovom riadku Diskpart.exe - Clean, zmaž ním nultý sektor na pevnom disku aktívneho oddielu než začneš inštalovať OS.

Po záplatovaní WU vyčisti desinu, zbav ju bloatware:

Dism++ v lište options, Expert mode.

potom nadstavba
cleanmgr+ https://www.majorgeeks.com/files/details/cleanmgr.html

Na druhou stranu, pokud to kupoval vcelku, tak GeForce GT710 je mnohem pozdejsi (novejsi) grafika nez Core 2 Duo. Jinak, jestli ma Core 2 Duo, tak bych to na jeho miste chytil a vyhodil, na tom nerozjede uz vubec nic. Muze ale take mit core i3 a jen popletl cisla, potom zalezi, jake i3 to je.

Áno zle som to napísal je to Core 2 duo.
Kupoval som to vcelku asi pred 3-4 rokmi.
Do budúcna plánujem upgrade. Ale ja som skôr na staré hry. SAMP,ETS 2, Mafia 2.... Ako som písal ide mi tam aj Csgo na 30-60fps podľa mapy aj som tam dohral GTA 5 na tých 25fps niekdy s lagom. Ale zväčša tam robím vo worde a solide edge (som študent) preto práve rozmýšľam o Windows 10

Ten upgrade som chcel urobiť už teraz ale všetko je vypredané kvôli corone. Takže to musí počkať

Intel Core i2 3Ghz ... snad c2d procesor, absolutní slabota. výkon stačí jen na win xp a nejslabší grafiky.
NVIDIA GeForce 710 2gb ... jen jako kancelářský lowend. zkoušet na tom hrát hry je masochismus.
4 GB RAM ... dnes už taky málo. navíc nějaké pomalé ddr2.
A 350 + 200 GB HDD ... pomalé sata disky. jako závaží v té bedně jsou fajn.

místo vymýšlení názvů stačí spustit speccy, ten dá rozumný stručný výpis hw.

pro dnešní použití nemá nic z toho krámu smysl. ten hw měl dobré parametry na win xp, ale protože pod nimi dnes nejedou ani žádné použitelné prohlížeče, je to celé na vyhození.
kvůli coroně a vybrakovaným skladům skrz distančního připojení není nic moc ani v repasech, ale i tak tam budou několikrát výkonnější pc za rozumnou cenu. jen kvůli rozšíření nebrat firemní sff desktopy.