Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Inštalácia Windows 10

Zdravím,
Mám takú menšiu otázku. Chystám si nainštalovať Windows 10 z usb. Ale mám dosť slabý Pc a obávam sa že mi začne sekať.
Preto chcem sa spýtať záťaži Windows 10 môj počítač ?
Konfigurácia:
Intel Core i2 3Ghz
NVIDIA GeForce 710 2gb
4 GB RAM
A 350 + 200 GB HDD.

Zatiaľ mi tento Pc postačuje na občasné hrania hier (csgo, GTA 5 online...) Všetko nám low nastavenia.
Len sa obávam že po preinštalovani mi začne Pc sekať a lagovat.

Ďakujem za odpoveď prípadnú rádu

Řešení:

Aj na slabšom HW ide vyladená desina ako raketa. Máš O.K. železo.

Len použi ISO s inštalačkou pre MBR, vypni v Bios Uefi/GPT, SecureBoot.

Nástroj po nabútovaní PC v príkazovom riadku Diskpart.exe - Clean, zmaž ním nultý sektor na pevnom disku aktívneho oddielu než začneš inštalovať OS.

Po záplatovaní WU vyčisti desinu, zbav ju bloatware:

Dism++ v lište options, Expert mode.

potom nadstavba
cleanmgr+ https://www.majorgeeks.com/files/details/cleanmgr.html

Na druhou stranu, pokud to kupoval vcelku, tak GeForce GT710 je mnohem pozdejsi (novejsi) grafika nez Core 2 Duo. Jinak, jestli ma Core 2 Duo, tak bych to na jeho miste chytil a vyhodil, na tom nerozjede uz vubec nic. Muze ale take mit core i3 a jen popletl cisla, potom zalezi, jake i3 to je.

Áno zle som to napísal je to Core 2 duo.
Kupoval som to vcelku asi pred 3-4 rokmi.
Do budúcna plánujem upgrade. Ale ja som skôr na staré hry. SAMP,ETS 2, Mafia 2.... Ako som písal ide mi tam aj Csgo na 30-60fps podľa mapy aj som tam dohral GTA 5 na tých 25fps niekdy s lagom. Ale zväčša tam robím vo worde a solide edge (som študent) preto práve rozmýšľam o Windows 10

Ten upgrade som chcel urobiť už teraz ale všetko je vypredané kvôli corone. Takže to musí počkať