Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ethernet bez přístupu k internetu

Ahoj. Nejde se mi připojit k internetu přes LAN kabel. U ethernetu mi to píše: ,,bez přístupu k internetu´´. V noci jsem byl ještě normálně připojený a ráno když jsem zapnul počítač už nešlo se připojit k internetu. Vyzkoušel jsem všechny rady na internetu a stále nic. Na wi-fi se normálně připojím. Nic jsem neměnil například v nastavení, prostě se najednou nelze připojit přes LAN. Může mi prosím někdo poradit. Mockrát děkuji.

Já jsem teď připojený na tom notebooku na wi-fi a normálně mi to jde, jsem připojený a serfuji na netu. Mám tu vedle notebooku modem, ze kterého mám LAN kabel připojený k notebooku a pak mám LAN kabel z toho modemu k wi-fi routeru a na ten teď běžím na tom notebooku, ale ethernet nejde.

No napsal jsi, že ti nejde připojení k ethernetu a všechno jsi vyzkoušel - tím jsi opravdu rádcům nedal moc prostoru najít nějaké řešení.

V dotazu chybí informace na čem připojení nejde (PC/notebook), konfigurace + OS, k jakému síťovému zařízení se připojuješ (modem/router/switch), přesný typ, atd...

Tvrdíš, že jsi vyzkoušel všechny rady z internetu, takže třeba i příkaz ping? Reset síťového připojení (netsh winsock reset)? Jiný LAN kabel? Připojení jiného zařízení a ověření funkčnosti?

Omlouvám se, že jsem tu dýl nebyl, ale pak už mi ani nešla wi-fi, tak jsem se teď musel připojit z jiného PC.
Jde o notebook HP ProBook 4530s, OS Win 10, Modem TP-LINK TL-SF1005D, Wi-Fi router TP-LINK TL-WR841N, má i WAN zdířku, Reset síťového připojení jsem zkoušel několikrát a nic, jiný LAN kabel jsem zkoušel a nic, připojení jiného notebooku jsem zkoušel a na tom to fungovalo, takže by to mohla být síťová karta jak tu někdo zmiňoval?

Ještě jedna taková věc, teď mi pro změnu nejde ani wi-fi. K modemu je připojen ještě druhý wi-fi router TP-LINK Archer C80, který je v obýváku a já mám u sebe v pokoji ten svůj TP-LINK TL-WR841N, protože ten z obýváku tam nepropustí uspokojivě singnál. Tak jsem se chtěl zeptat, jestli je možné, že se ty routery mezi sebou nějak mlátí. V modemu je 5 zdířek. V první je připojena anténa, nebo přijímač z balkonu. Ve druhé sdířce je připojený na modemu router Archer C80 a na Archeru je zapojený v první zdířce, tak si říkám, jestli bych ho neměl dát také do druhé. Na modemu ve třetí zdířce je LAN kabel a ve čtvrté je zapojený wi-fi router u mě v pokoji a na něm jsem to zapojil také do čtvrté zdířky.

To mám celou dobu připojené k tomu switchi, jak popisuješ tím LAN kabelem, omlovám se, že jsem to nazýval modemem. A jak jsem psal, zoušel jsem připojit jiný notebook a přes LAN to normálně fungovalo ten internet. Někdo tu psal, že to může být v háji síťová karta, ale já jsem koukal na net a ten můj notebook má jen tu zdířku na LAN přímo na základní desce.

prostě se najednou nelze připojit přes LAN

Tobe taky ahoj.
Do prikazoveho radku spusten jako spravce okopiruj a vloz:

ipconfig /release
ipconfig /renew

Popripade obnov celou iso/iec vrstvu

netsh winsock reset

Kabel je připojen z notebooku do modemu a je na něj vidět

PS: Vyse uvedena odpoved aby jsi vypl a zapl "router" stoji taky za zkousku, tedy jestli mas router a modem zvlast, kabel zapoj do routeru ktery o proti modemu prideluje IP adresy..

bylo by zdvorile opsat typ "modemu" a typ wifirouteru za nim.
pro zajimavost: jestli ma router vstup do wan konektoru nebo do lan.

pripojeni pres kabel - spustit prikazovy radek .cmd.exe, do nej napsat:

ipconfig -all

a enter
nezavirat okno, jen odpojit kabel at funguje wifi a znovu:

ipconfig

obsah celeho okna ojet mysem a pres schranku zkopirovat sem.