Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ethernet bez přístupu k internetu

Ahoj. Nejde se mi připojit k internetu přes LAN kabel. U ethernetu mi to píše: ,,bez přístupu k internetu´´. V noci jsem byl ještě normálně připojený a ráno když jsem zapnul počítač už nešlo se připojit k internetu. Vyzkoušel jsem všechny rady na internetu a stále nic. Na wi-fi se normálně připojím. Nic jsem neměnil například v nastavení, prostě se najednou nelze připojit přes LAN. Může mi prosím někdo poradit. Mockrát děkuji.

No napsal jsi, že ti nejde připojení k ethernetu a všechno jsi vyzkoušel - tím jsi opravdu rádcům nedal moc prostoru najít nějaké řešení.

V dotazu chybí informace na čem připojení nejde (PC/notebook), konfigurace + OS, k jakému síťovému zařízení se připojuješ (modem/router/switch), přesný typ, atd...

Tvrdíš, že jsi vyzkoušel všechny rady z internetu, takže třeba i příkaz ping? Reset síťového připojení (netsh winsock reset)? Jiný LAN kabel? Připojení jiného zařízení a ověření funkčnosti?

Omlouvám se, že jsem tu dýl nebyl, ale pak už mi ani nešla wi-fi, tak jsem se teď musel připojit z jiného PC.
Jde o notebook HP ProBook 4530s, OS Win 10, Modem TP-LINK TL-SF1005D, Wi-Fi router TP-LINK TL-WR841N, má i WAN zdířku, Reset síťového připojení jsem zkoušel několikrát a nic, jiný LAN kabel jsem zkoušel a nic, připojení jiného notebooku jsem zkoušel a na tom to fungovalo, takže by to mohla být síťová karta jak tu někdo zmiňoval?

Ještě jedna taková věc, teď mi pro změnu nejde ani wi-fi. K modemu je připojen ještě druhý wi-fi router TP-LINK Archer C80, který je v obýváku a já mám u sebe v pokoji ten svůj TP-LINK TL-WR841N, protože ten z obýváku tam nepropustí uspokojivě singnál. Tak jsem se chtěl zeptat, jestli je možné, že se ty routery mezi sebou nějak mlátí. V modemu je 5 zdířek. V první je připojena anténa, nebo přijímač z balkonu. Ve druhé sdířce je připojený na modemu router Archer C80 a na Archeru je zapojený v první zdířce, tak si říkám, jestli bych ho neměl dát také do druhé. Na modemu ve třetí zdířce je LAN kabel a ve čtvrté je zapojený wi-fi router u mě v pokoji a na něm jsem to zapojil také do čtvrté zdířky.