Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ntb HP Pavilion s W8, nelze najít wifi připojení

Dobrý den, prosím vár o pomoc, co musím přenastavit apod.

Syn byl u babičky na ntb, ktera je připojená přes wifi, jenže hrál naposledy online hru a
po chvíi přišel , že hra nefunguje, že není ntb připojen k síti wifi, udajně nic nemačkal.

Klavesa na klavesnici s ikonkou bezdratoveho připojeni svítí stále červně i když chceme jakoby ji zap/vyp

když jsem zkoušel jít do nastavení sítoveho přípojení, tak prostě nelze jakoby hledat možné bezdratove sítě v okolí

nevím už jak dál pokračovat

děkuji moc za pomoc

Jde o ntb HP Pavilion s W8

zkošeli jsme další 2 tlf zapnout jako hotspot jestli najde třeba ty dvě zařízení a nic

ano zkoušel jsem restart ntb a také i "čatečné" obnovení zařízení ntb a nic
prostě není nikde jakoby možnost dostupých bezdrát sítí
není někde jakoby něco zakázáno, ale netuším kam jít?

pokud je wifikarta vidět ve správci zařízení, minimálně až po řídící brouk funguje. buď z nějakého důvodu odešel wifi přijímač, nebo upadla anténa.

nemáš náhodou v rodině pučovací usb wifi adaptér? že bys vypnul původní wifi a vyzkoušel, jestli síť přes adaptér jede.

kdyz notebuk nevidel ani ty pokusne hotspoty, je problem s vnitrni wifikartou nebo antenou.
u nas jsou wifi moduly predrazene a nema cenu to kupovat, kdyz muze byt problem ve zlomene antene.
na sw problem to nevidim, to by se notebuk treba nepripojil, ale nejake site by mel aspon videt.

na pripojeni k wifi v mistnosti staci i pidi usb adapter bez anteny, ale jestli lovis signal pres zed, uz to chce vetsi s antenou.

Hezký den,
taky jsem měl podobné problémy na starém NTB Fujitsu. Rozdíl byl v tom, že běžel pod Windows 10 a nesedl mu ovladač, který tam nacpal OS. Zakázal jsem automatické instalace ovladačů, odebral síťovku ve Správci zařízení a provedl restart počítače. Po nalezení síťovky jsem mu podstrčil starý ovladač ještě z Windows 7 a WiFi se rozběhla.

Wi-F router i funguje ok, ostatní mobily tablety další notas wifi najdou a připojí
Takže přijímač wifi v tom ntb HP je teda v háji?
Takže nutné zakoupit nějakou usb Wi-Fi kartu z odkazu a můžu pak bezdrátově fungovat? Není třeba něco i dále prenastavit, nebo se vše automaticky provede?

Kedze stale nevieme o aky nb sa jedna tazko radit, ale podla spravcu zariadeni OS vobec nevidi wifi kartu, cize dovody su mozne 2.
Karta je vadna, v tom pripade musis zohnat podobny model (rychlejsie je vsak kupit usb wifi), rozobrat nb a kartu vymenit.
Karta je vypnuta v biose, ci hw tlacitkom (kedysi sa davali na nb), a preto ju treba zapnut.
Este by som sa pozrel v spravcoci zariadeni, ci nie je karta zakazana.

Tlačítko Wi-Fi na klávesnici je, ale můžu mačkat jak chci pořád svítí červeně a pouze se napíše na obrazovce LETADLO zapnuté nebo vypnuté. Nedávno prostě fungovalo MODŘE Wi-Fi zap, ČERVENĚ Wi-Fi vyp.
Tady, co mám vyfocené, v tomto Wi-Fi nikde ale nevidím, nebo ho hledat někde jinde?

[94135-img-20211214-225055-jpg]

ten tvůj "Ralink RT3290 wifi adaptér" je zašedlý = notebuk na něj nevidí.
je to mini pcie karta: tu by musel někdo vytáhnout zespodu z patice, nebo jí ukousnout plochý kabel (ale spíš to bude konektor v dps), nebo ta karta odešla.

teoretická možnost je, že někdo vylepšoval ovladače a muselo by se mu povést odstranit chipset driver, to si neumím představit.

připojit náhradní usb adaptér:
https://www.suntech.cz/produkt/513308-adapter-zircon-wifi-usb-ralink-rt5370-802-11n-150-mbps-s-antenou/
https://www.suntech.cz/produkt/116491-tp-link-tl-wn722n-wi-fi-sitova-karta-4dbi-externi-antena-150mbps-usb/
jak to dělají, že s jednou anténou prý dosahují režim 300mbit nevím, ale tenda je výrobce šmejdů: https://www.suntech.cz/produkt/408045-tenda-u1-wi-fi-n-usb-adapter-300mb-s-3-5dbi/

není ta karta (její pcie slot) zakázaná v biosu?
sice nevím, že by tam bývala taková možnost, ale nemusím vědět všechno.

a pokud máš povolenou automatickou aktualizaci ovladačů ... tak nic. to by spíš byla ikona karty s vykřičníkem jako nekompatililita, ale ne zašedlá jakože chybí.

co se týká těch USB adapteru pokud budu nucen nějakou zakoupit, tak jedině bez antenky, ponevadž by antenka vadila, můžete prosím doporučit nějaký adapter bez antenky?
co se týka zda mame nastavenou automt aktaulizace ovl. to nevím, ntb je babičky

ještě koukněte co jsem nascreenoval

děti ten ntb mají původně jen na distanc vyuku, jenže využili že je nikdo nekontroluje co se děje pak po škole, takted je ntb zahlcen hrama(minercraft, Wot), tak jestli něco nedodrbali

[Sn-mek-obrazovky-3.png]

[Sn-mek-obrazovky-4.png]

[Sn-mek-obrazovky-5.png]

jednak mají děti admošská práva, takže na nezálohovaném systému můžou způsobit jakoukoliv těžko opravitelnou škodu.
a i když sem chodíš nějaká léta, nevím zda jsi zaznamenal, že ponechání automatické aktualizace ovladačů je klasické microsoftí zlo.

adaptér "bez antény", s podporou win10:
tato firma dělá krámy, na usb adaptéru snad není tolik co zkazit: https://www.mironet.cz/tenda-u3-wirelessn-usb-adapter-80211n-24-ghz-300-mbps-1x-pifa-dbi+dp346175/
https://www.mironet.cz/tplink-archer-t2u-wifi-usb-adapter-ac600-24ghz-150mbps-5ghz-433mbps-usb-20+dp219045/
adaptér přes kabel: https://www.mironet.cz/tplink-tlwn822n-80211n-24ghz-300mbps-usb-20+dp118392/

Tak je to jasny, musis vypnout notebook.
Wifikarta je bud vadna(vymena je nutna) nebo neni povolena.
Zapnout NB a mackat F10 a vstoupit do biosu.
Tak musis zkontrolovat jestli neni wifikarta tveho NB zakazana.
Pokud bude zakazana, musis ji povolit.

Nemáto nejaký ďalší čudlík na jej vypnutie ? ostatné hotkeys fungujú ?

horní řada klaves funguje, funguje i klaves která zapíná/vypíná LETADLO, ale svítí pořád červeně a pouze se zobrazuje na monitoru LETADLO vyp/LETADLO zap.

nýní mám k dispozici usb wifi adpaterkterý funguje a tou klávesou mohu wifi příjem zapnout/vypnout, ale jak jsem psal, pořád svítí červeně.

flešni BIOS, load setup default

do BIOSU se dostanu, ale tam bych nerad neco dodrbal