Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HP Pavilion - pomalé wifi připojení

Zdravím, mám problem se svým notebookem HP Pavilion. Do nedávna vše v pohodě, ale teď je nehorázně pomalé připojení přes wifi. Když zapojim kabel lan, měření internetu mám download 40mb/s. Po wifi ani ne 1 Mb/s.
Rikal jsem si, že možná odešla wifi karta, koupil jsem novou, avšak to same. Další věc jsem měnil i antenky wifi za nove, ale stále stejne. Porad se na wifi pohybuje rychlost okolo 1mb/s a někdy ani to ne. Čím to muže být způsobeno?
Jinak běží na windows 10 a na jiných notebookech tento problem na me wifi není. Diky

vy jste bratři s https://pc.poradna.net/questions/3102088-ntb-hp-pavilion-s-w8-nelze-najit-wifi-pripojeni ?
to samé: hp dělá řadu pojmenovanou pavillon asi 10 let. ale co to je za konkrétní typ je nutné za každou cenu zatajit.

kvůli časové shodě to chování může být podobné s tím druhým případem - je možné, že hp jako smutně proslulý patlal ovladačů a notebukových utilit zase něco pohnojil nekompatibilně s windows.
zrada nemusí být konkrétně v ovladači wifikarty, ale v čemsi jiném od hp, co se automaticky spouští po startu - viz ms autoruns, záložky: logon, tasks, services, drivers

v prohlížeči událostí nejsou po restartu žádné chyby v kategorii system, popsané nejspíš "services"?