Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po zapnutí PC "kocky" na monitore

Zdravím, mám pár mesiacov nový PC. Do teraz som používal prevážne tmavé pozadie, takže neviem presne odkedy to robí. Od včera mám však svetlé pozadie, a dnes keď som zapol PC, tak sa na sekundu zobrazili takéto (podobné) "kocky". Tekto "kocky" som dokreslil v Skicári, lebo po reštarte PC sa už nič nezobrazuje. Vždy len po zapnutí. Každopádne to, čo som dokreslil v skicári je až totožné s realitou.

Dávnejšie mi to tiež robilo, no nejako som to neriešil lebo s PC inak nie sú žiadne problémy. Počas práce na PC sa mi viac tieto štvorce nezobrazujú. Vždy len po zapnutí. Potom som do včera používal tmavé pozadie, takže moc nešlo vidieť, či to stále robí alebo nie. Včera som si teda prehodil pozadie na svetlejšie, a dnes po zapnutí PC som to videl znova. Tieto "štvorce" sa vždy zobrazia na inom mieste po celej prac. ploche.

Viem, že by som mohol PC reklamovať, ale pre mňa by bolo zrejme o dosť pohodlnejšie to nejako vyriešiť. Nemám ani dostatok času na reklamáciu, pretože auto nemám a obchod, kde by som to reklamoval, je v inom meste. Inak teda PC sa chová normálne, všetko funguje len tie štvorce ma trošku znepokojujú. Predsa len.. "zdravý" PC by toto robiť nemal.

Jedná sa o PC: https://www.alza.sk/alza-battlebox-core-rtx3090-quiet-d6441998.htm
Screenshot: https://i.ibb.co/0hyKLr2/Sn-mka-obrazovky-2021-09-28-124805.png

kostkové problémy jsou na 98% potíže s grafikou. divné je, že je to vidět jen chvíli na ploše, v hrách vůbec, ani se to časem nehoršuje.
testy grafiky nejspíš řeší jen 3d režim.

že by hned po zapnutí měl pc nízký odběr a ten zdroj neměl všechny větve v mezích? ledkový řetěz na 12V, připojitelný k napájení grafiky, k tomu na vyzkoušení asi kupovat nebudeš.
ale možná mít napíchnuté napájecí konektory na voltmetr a po zapnutí sledovat, co ta větev ukazuje.

doma se toho moc řešit nedá. zkusil bych ještě nějaký memtest, třeba: http://memtest.org/#downiso

sw závady nepodezírám, za tu dobu jsi jistě párkrát updatoval ovladače grafiky.
bývalé nastavení akcelerace ve windows už taky ve w10 zmizelo, navíc by se taková chyba objevovala trvale.

pro jistotu zkontrolovat, jestli se v různých pospuštěních nejsou nějaké grafické zbytečnosti, na které reaguje myš = pokud jsou ty obdélníky vždy u sebe.
ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), scheduled tasks (naplánované úlohy).

Vďaka za odpovede. Nemyslím si, že by to bolo káblom, lebo tieto isté káble som mal aj ku starému PC zapojené, a tam to nerobilo. Ale samozrejme ak budem mať možnosť, tak to vyskúšam. Aktuálne nemám žiadny iný kábel.

Dnes som aktualizoval ovládač, tak uvidím zajtra čo to urobí.

Skúšal som rôzne hry hrať. Aj náročné, aj som sa hral v hrách s grafikou, nastavil všetko na ultra a žiadny problém. PC to ťahalo ako hodinky. Vždy len po zapnutí. Inak počas práce, aj počas dlhšej nečinnosti (nechám PC zapnutý a nič nerobím, odídem preč) sa nič nedeje.

Tak som včera teda skúsil aktualizovať drivery, a ešte som na internete našiel že niekomu pomohlo keď vypol tablet mód. Tak som pre istotu skúsil aj to, a teraz po zapnutí PC mi to zatiaľ neurobilo.

Inak aby som nezakladal new topic tak to hodím ešte sem.

Včera som si v Biose kvôli Win 11 zapol Secure Boot. Chcem sa spýtať, čo je vlastne tento secure boot? Pochybujem silno že by to bolo len čisto kvôli win 11. Nejaký význam to mať musí :) . Tak aby by ste tu boli taký dobrý, a napísali mi čo to vlastne je. Lebo zasa... Predvolene som to mal vypnuté.