Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Optický net rušenie

Sory,ďalšia otázka ohľadom netu.Zaujímalo by ma či wifi pripojenie može rušiť optický net.Bývam v baráku,sused má asi týždeň optiku,nad nami má wifi toho istého poskytovateľa.,ďaľší 3 optika,a ďalší tam nik nebýva.Net mi ide bezproblémov,samozrejme cez wifi bezdrát agregácia,rušenie,preťažená linka.No a mňa by zaujímalo či aj optika može rušiť wifi pripojenie.Cez wifi analyzer vidím jednotlivých susedov.Neviem presne aké zariadenia sa používaju na príjem optiky,ďakujem pekný večer

Řešení:

Trocha nerozumiem,sused nadomnou má wifi ten ma rušiť može,to chápem.No a tý ostatní,tý to majú po dome zrobené optickými káblami a ja neviem nejaké skrinky skade majú jednotlivé prípojky k zariadeniam: príklad notebok,stolný počítač a iné.Pri optike ak sa nemýlim tam sa nepoužíva router,alebo?

dávám sem ty odkazy asi po tisící: proč se prostě sám u sebe nepodíváš, co tě konkrétně může rušit? co čekáš, že ti odpoví lidi, kteří nežijí ve tvém baráku kolem tvé wifi?

ntb: http://www.techspot.com/downloads/5936-inssider.html
foun: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer.classic

když má někdo do baráku přitaženou optiku, bude to asi jiný poskytovatel než tvoje dsl, nemá žádný vliv na tvou agregaci ani na stahovače skrz místní dsl.
a jestli paprsek optiky do modemu ruší elektromagnetické vrnění z tvého routeru - co myslíš? kladná odpověď je za 5 a doporučuju nákup alobalové čepičky na hlavičku.

všichni jednou skončíme v důchodu, i já už stříhám metr. ale důchod není ospravedlněním toho, dělat tu ze sebe antifyzikálního troubu.

Já to zkusím pro tazatele ještě pro jistotu shrnout.
1/Optika nemůže být nikým nijak rušena
2/Optika nemůže nijak nikoho rušit
3/Každý z těch sousedů. který je připojen optikou k internetu ovšem má doma router a svoji WiFi síť, která může rušit všechny ostatní a být také jimi rušena.

Ty nemáš rušenú optiku, ale tú svoju WiFi sieť! Ak vidíš, na akých kanáloch bežia, nájdi si taký, ktorý je NAJMENEJ rušený!
Optika sa nedá rušiť - ide predsa v optickom vlákne (alebo si myslíš, že sused do neho bliká baterkou? :)) ).