Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Spojka na kabelu na koaxiál

Zdar,

koukal jsem, že se koaxiál dá spojit běžnou spojkou. Já do sítí nedělám, takže třeba je to v pohodě a nic objevnýho.

Nastala totiž situace, že známé vedl do bytu koaxiál od UPC. Ona si ale byt předělávala, měnila okna, předělávala balkón a nikdy od nich internet nebude potřebovat, takže ten kabel nechala ustřihnout. Teď končí na balkóně. Internet je samozřejmě potřeba, ale předpokládám, že UPC jí to znovu předělávat nebude a určitě ne zadarmo, jak si teda ona představuje.

Můj nápad je: koaxiál navázat spojkou, dovést k oknu, použít okenní průchodku a na druhé straně zase spojka, koaxiál k plánovanému modemu od UPC.

Udělat to zvládnu, otázka je jestli to bude fungovat?

Okenní průchodka proto, abych nemusel vrtat, i to je možnost, potom by se to celé omezilo na jednu spojku, ale bude to zase náročnější to v zabydleném bytě udělat, myslím tu díru do zdi.

Jak byste to viděli? (předem dík)

Ok, dik vsem. Zkusim to.

Kabel lezi leta na balkone, je to ale zasklene, takze na nej urcite neprselo.

Zkusim teda ty tri spoje, puvodni kabel - spojka - kabel - pruchodka - kabel - modem, snad to pobezi, kdyz ne, tak provrtam zed a zkusim jen s jednou spojkou.