Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno problém s otváranim webovych stránok

Dobry den. Mam problem s otvaranim web stranok, kratko potom ako som nainštaloval W7. Niektore stranky, idú otvoriť niektoré nie. Pred inštalaciou W7 šli bez problemov. Na druhom počítači mam totožný W7 a idú mi bez problémov na roydiel od notebooku otvoriť.

Vypisuje mi to nasledovné:

web www.pc.poradna.net neočakavane ukončil pripojenie.

Vyskušajte - Skontrolovať pripojenie
- skontrolovať proxy server a bránu firewall
- spustiť nástroj Diagnostika siete systemu windows

ERR_CONNECTION_CLOSED

Vyskušal som všetky 3 body + reset PC a pripojenia a nič nepomohlo. Aj stranku pc.poradne.net , otvorim bez problemov aj napíšem otázku ale akonáhle dam volbu vložiť tak vypíše vyššie uvedený text.Viete mi poradiť prosím, ďakujem.

Ono hlavně windows7 má po instalaci jen internet explorer a je už opravdu málo stránek, které by se v IE daly otevřít, prostě protože jsou mnohdy úmyslně napsané tak, aby prostě ve starších prohlížečích nešly. I to blbé webové rozhraní kodi (od raspberry pi) s ním nevystačí, webové rozhraní DVScheduler ještě jo, to je starší program. Takže to bude příčina skoro stoprocentně. Mě na vistách drží zatím mozila (myslím že mám jednu z posledních verzí, co fungovala ve Vistách), ale taky v ní zdaleka všechno nejde. Ostatní jsou už relikty (aple safari, opera, midori...), neznám něco, co by v soudobé verzi fungovalo ve vistách, u sedmiček může být situace příznivější.

No nielen prehliadač, ale aj podpora SSL je už problém. Nové protokoly nepodporuje, a staré prestávajú podporovať servery. Zoznam CA certifikátov, atď.. a to všetko tam ako tak drží pri živote už asi len tá mozila.
Sedmička je na tom určite oveľa lepšie, ale tiež už to má spočítané.

500 Internal Server Error (???)

Máte rozhasený systém, na browser MS Edge W10/W11, ale ani Edge na W7 x64 žiaden problém, okno poradna.net naskočí vždy okamžite.

Podotýkam, žiaden AV, Defender nepoužívam. Windows je pri ISO inštalačke okresaný ntLite. Zatiaľ nič lepšie na svete ešte nevymysleli, ako SW ntLite z MS Windowsovsovconovsov spraviť skutočne desktopový, rýchly, stabilný OS zbavený balastu.

Hezký den,
Po vymazání cookies a také v anonymném okně je to stejné. Je to stejné ve Firefoxu, Edge i Internet exploreru. Je to jeko v mém příspěvku výše. Teď ani poslední bod obnovy nepomohl. Pokud to bude takto pokračovat a nebude žádné jiné řešení, pak to přeinstaluji a bude klid.