Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po aktualizaci biosu nejde pc

Dobry den, po aktualizaci biosu mi nejde spustit pc. Koukal jsem na forum msi kde tento problem maji vsichni po aktualizaci toho noveho biosu 1A0 myslim byla ta verze. Zakladni deska je mag z490 tomahawk. Tato deska nema flash button takze to asi nepujde ani flashnout. Nenašel jsem nikde video jak tuto desku flashnout ani na tom forum nebylo jak ten problem vyresit. Tak zkousim se zeptat zde. Dekuji za odpověď

Tak jsem u kamarada zformatoval flashku stahl bios pro moji zakladku prejmenoval na MSI.ROM hodil to na flashku a ootom u sebe jsem odpojil vsechny hardisky hodil flashku do usb startl pc a nenajelo to do biosu jenom to jede vetraky jedou sviti ta bila ledka cpu a nic se nedeje zkousel jsem to hodit do jinych usb slotu ale nic

bios ke stazeni byva casto v zipu, z nej se to musi nejdriv dostat ven. neni to i tento pripad? jakou to melo koncovku po stazeni?
edit: nez se vyklofu, uz se ptal kolega.

a libi se mi ten postup: k nicemu to nepotrebujes, ale nejakym zbytecnym programem hlidas nove ovladace.
kdyz to oznami novou naprosto zbytecnou verzi biosu, poslusne to nainstalujes a dostanes drazsi cihlu nez v arabskych emiratech.

ted zkusit nejaky servis, jestli se tim bude chtit zabyvat. na zapajenou eepromku potrebuji nejaky jtag programator.
nebo se poptat prodejce co s tim / kde to servisuji.

pred 50 lety se rikala prupovidka:
kdyz ti reknou "vyskoc z okna", tak vyskocis?
neveril jsem, ze takove typy opravdu existuji.

jaky ma smysl aktualizovat bios kramu, ktery ti funguje a ve kterem neplanujes menit nejnovejsi procesor?

protoze dnes uz nebyvaji biosy v paticich a pajet to asi nebudes, potrebujes servis co to umi preflashovat v desce.