Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno SSD do M2

Ahoj,
v této oblasti se vůbec nevyznám, můžete mi někdo poradit, zda do této základní desky:
https://www.czc.cz/msi-h410m-a-pro-intel-h410/302573/produkt
lze strčit M2 SSD disk? Resp. jaký by tam mohl jít?
Mám totiž pocit, že ne do všech jdou dát disky, resp. nejsou všechny tyto sloty pro disky, proto se ptám.
Jinak bych koupil klasický SATA SSD.

Šel by tam třeba tento?
https://www.czc.cz/wd-ssd-green-3d-nand-m-2-480gb/249939/produkt

Díky

Hloupá otázka - podporuje to deska? Na MSI stránkách se to nemohu dohledat, nevím, zda M2 slot znamená automaticky, že to podporuje i NVMe. Fakt o tomto moc nevím, tak se ptám.

Edit:
Už to mám, stránky MSI:

1x M.2 slot (Key M)
M2_1 supports up to PCIe 3.0 x4 and SATA 6Gb/s, 2242/ 2260/ 2280 storage devices

2280 je i tebou uvedený SSD. Tudíž vyřešeno. Díky.

Díky, M2 jsem totiž ještě nikdy nekupoval, nemontoval, takže jsem v tomto ztratil přehled.
Mám si dávat ještě pozor na ty použitých čipů, nebo to nemám příliš řešit? Je to synkovi do PC, má to na pár her a internet. Stejně tak chci koupit i druhýmu synkovi SSD, ale to už bude SATA.
Nebo spíš otázku položím takto - čemu se u SSD disků vyhnout? Vím akorát to, že nebrat ten nejlevnější Kingston A400.

Díky, M2 jsem totiž ještě nikdy nekupoval, nemontoval, takže jsem v tomto ztratil přehled.

Ještě nezapomeň na šroubek k přichycení M2 disku, který bývá zvlášť v sáčku se základní deskou a pokud nemáš original krabici, tak ho pak může být problém vůbec nainstalovat.

Desku jsem kupoval loni a krabice od motherboardů nevyhazuji. Ale díky za upozornění, budu na to myslet, až budu kupovat a montovat další desku, což nemusí být nijak daleko, starší synátor má pořád ještě FX-8300, takže čekám, že novej pajšl do PC bude asi záležitostí příštího roku.
I když šroubků mám doma 3 (_*_), takže bych určitě našel nějaký náhradní.