Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Bluetooth interferuje s lednici

Zdar,
vaham, jestli to dat sem nebo do kutilske, ale predpokladam, ze tady bude vic lidi, kteri rozumi elektro vecem.

Mam polohovaci postel a to polohovani je ovladacem nejspis pres bluetooth, nemam k tomu zadne papiry, ale ma se to dat ovladat i pres telefon pres bluetooth, tak predpokladam, ze ovladac to tam ma resene stejne.
Kdyz se ovladac sepne, tak v lednici vzdalene asi 3m zacne jakoby prskat, poslechem jsem zjistil, ze to jde odnekud zezdola, kde je umisteny kompresor. Momentalne je lednice vypnuta z elektriky a stejne to tam prska ve chvili, kdy ovladac polohuje postel.
Dokazal by to nekdo vysvetlit?

Řešení:

Tak je to vyřešené.

To nebyla lednice, ale zásuvka za lednicí.

Je na stejném obvodě jako zásuvka, kde byla postel a je tam hliníkový drát, kterej nejpíš není dotaženej a jakmile se něco přindá do další zásuvky, tak tady v té vzniká oblouk a chrčí to. Momentálně není žádná zásuvka na tom obvodě pod proudem, takže to neřešim a jakmile odendám lednici, tak to tam dotáhnu nebo možná tu zásuvku vyměním za novou.

To je ovladac na tu postel, ne telefon. To bych chtel vyzkouset, pokud teda najdu tu spravnou aplikaci na tu postel, jestli zacne lednice "prskat", kdyz to zkusim ovladat telefonem misto ovladace. Problem je, ze nevim, jestli to stihnu, neni to u me doma a postel se ma stehovat.
Dal jsem to sem hlavne proto, ze nechapu, jak je neco takoveho mozne.

(fleg pise, ze je to blbost, ale ono opravdu to delalo, kdyz jsem tim ovladacem zvedal nebo naopak pokladal dolu tu horni cast postele, ktera je polohovaci.)

Je vypojena z elektriky, opravdu to delalo jen pri zmacknuti toho bezdratoveho ovladace, take to nechapu. Treba to vazne byla nahoda nebo to delalo neco jineho a jen jsem si vsugeroval, ze to vychazi odnekud z okoli kompresoru lednice. Postel ma jit pryc, lednice zustane, tim padem se to muze vysvetlit, pokud by to bylo neco jineho.

Měl bych jedno vysvětlení. Rezonance. Lednice je 3 metry, není daleko. Postel má motory, které mohou neznatelně vibrovat, přenáší se to na podlahu (je dřevěná) a lednice rezonancí může slyšitelně někde vibrovat. Chce to, aby jeden pracovník neustále hejbal postelí a druhý tlumil rukou různé části - hlavně kondenzátor, dole motor - je velmi pružně uložen, plechy kabiny a podobně. Určitě se najde místo, které rezonancí se drnčí

No jo, ale podlaha je betonova a postel je navic na koberci. Napad je to ale zajimavy, vyzkousim s lednici trochu "vibrovat" rukama. Vic uz to nejspis neozkousim, nejak mi neni dobre a tudiz tam pujdu asi az uz bude postel odvezena.

Tak je to vyřešené.

To nebyla lednice, ale zásuvka za lednicí.

Je na stejném obvodě jako zásuvka, kde byla postel a je tam hliníkový drát, kterej nejpíš není dotaženej a jakmile se něco přindá do další zásuvky, tak tady v té vzniká oblouk a chrčí to. Momentálně není žádná zásuvka na tom obvodě pod proudem, takže to neřešim a jakmile odendám lednici, tak to tam dotáhnu nebo možná tu zásuvku vyměním za novou.