Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem i9 9900K + GTX 1060 a 500W zdroj

Zdravím,
mám možnost koupit výhodně od kamaráda i9-9900K, což by byl velký výkonnostní upgrade z mého současného i5-8400. Současná deska ASUS ROG STRIX B360-H GAMING by měla být kompatibilní, procesor je revize 0. Grafická karta je tam referenční Asus GTX 1060 6GB.
Otázka je, jak si s tím poradí zdroj, který tam je Fractal Design Essence 500W? Účinnost má 85% a co sem se díval, tak by to teoreticky měl dát. Co myslíte vy?
Na PC hraju jen příležitostně a starší hry, takže upgrade GPU neplánuji, počítač používám hlavně na stříhání videa a tam bych víc CPU výkonu ocenil.
Děkuji za odpovědi!

1) aktualizoval jsi BIOS ?
2) podle me spíš nestíhá chlazení proto máš míň bodů. Procesor je spíš na adept na vodníka. Jmenovité TDP je hodně překročeno.
https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.tomshardware.com/reviews/intel-core-i9-9900k-9th-gen-cpu,5847-11.html&ved=2ahUKEwiD7vqzo7L3AhVB57sIHQgUBAIQFnoECA0QBQ&usg=AOvVaw3QHx_YjdfajEb2lo2Lg-nw

Zkus oddělat bočnici nech do pc foukat stolní ventilátorna uvidíš.
3) desky obecně se snaží cpat do procesoru větší napětí , kolikrát mu ještě v zátěži přidají. První bych zkusil tuhle funkci zrušit a vyzkoušel bych následně i snížit napětí třeba o 0.05 nebo ,0.1v.
U asusu by se to.mohlo.jmenovat loadline calibration.