Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stolní PC pro tvorbu hudby

Dobrý den,

můžete mi prosím doporučit levný stolní PC s nějakou lepší zvukovou kartou? Byl by používán na hudební tvorbu. Jinak kancelářské parametry, žádné hry:
RAM min. 4 GB
odpovídající procesor, nejlépe nějaký Intel i5-i7....
Pevný disk postačí 250 SSD, případně může být i HDD

Jen pro představu, mělo by to nahradit přes 15 let starý PC, na kterém se doteď tvoří hudba, s RAM 512 MB, a nějakou v té době lepší zvukovou kartou - nedokážu specifikovat, ale předpokládám, že ji v současné době průměrné zvukovky strčí do kapsy.

Děkuji

Chybí tam SSD na systém (možná lze dohodnout doplnění). Zvukovku do PCIe konzultuj s někým "z oboru", pro začátek možná postačí integrovaná, možná tam můžeš strčit stávající (PCI tam je, jen aby byly ovladače pro W10). HDD 1000 GB už je taky dost málo.

šel bych do repasu, intel 6.generace (ještě umí win7) a výš, např.:
https://www.gigacomputer.cz/zbozi/1272022-fujitsu-esprimo-d556-e85-dts.html
https://www.gigacomputer.cz/zbozi/1272132-lenovo-thinkcentre-m900-sff.html

za ušetřený peníz k tomu můžeš vzít normální 24" monitor. na práci preferuju rozlišení 1200px na výšku.

zvukovku tvých snů jsem vůbec neřešil, tam bych si nechal od nějakých audiofilutů poradit a strčil ji do pci/pcie slotu.

Dobrá voľba,osobne sa ovšem prikláňam k externým zvukovkám,menej rušenia od ostatných komponentov,záleží od finančných možností, nejaký presonus 96 usb klesol za posledné mesiace o 2/3 ceny na cca 83 eur,zvukovky od Kurzweill majú MIDI ,sú relatívne lacné a majú výhodu v tom,že nevyžadujú žiadne ovládače,fungujú ako standart system usb audio class devices,takze kompatibilita s hocijakým počítačom s usb portom je zaručená,záleží na peniazoch…