Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stolní PC pro tvorbu hudby

Dobrý den,

můžete mi prosím doporučit levný stolní PC s nějakou lepší zvukovou kartou? Byl by používán na hudební tvorbu. Jinak kancelářské parametry, žádné hry:
RAM min. 4 GB
odpovídající procesor, nejlépe nějaký Intel i5-i7....
Pevný disk postačí 250 SSD, případně může být i HDD

Jen pro představu, mělo by to nahradit přes 15 let starý PC, na kterém se doteď tvoří hudba, s RAM 512 MB, a nějakou v té době lepší zvukovou kartou - nedokážu specifikovat, ale předpokládám, že ji v současné době průměrné zvukovky strčí do kapsy.

Děkuji

šel bych do repasu, intel 6.generace (ještě umí win7) a výš, např.:
https://www.gigacomputer.cz/zbozi/1272022-fujitsu-esprimo-d556-e85-dts.html
https://www.gigacomputer.cz/zbozi/1272132-lenovo-thinkcentre-m900-sff.html

za ušetřený peníz k tomu můžeš vzít normální 24" monitor. na práci preferuju rozlišení 1200px na výšku.

zvukovku tvých snů jsem vůbec neřešil, tam bych si nechal od nějakých audiofilutů poradit a strčil ji do pci/pcie slotu.

Dobrá voľba,osobne sa ovšem prikláňam k externým zvukovkám,menej rušenia od ostatných komponentov,záleží od finančných možností, nejaký presonus 96 usb klesol za posledné mesiace o 2/3 ceny na cca 83 eur,zvukovky od Kurzweill majú MIDI ,sú relatívne lacné a majú výhodu v tom,že nevyžadujú žiadne ovládače,fungujú ako standart system usb audio class devices,takze kompatibilita s hocijakým počítačom s usb portom je zaručená,záleží na peniazoch…