Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový PC náhodne crashuje

Zdravim, asi pred pár dňami som si zadovážil nový počítač značky Lenovo (https://www.lenovo-shop.sk/produkty/lenovo-ideacentre-g5-90q1006emk) a k nemu monitor Samsung (https://m.alza.sk/24-samsung-c24rg50-d5597534.htm)

Nainštaloval som si všetky aktualizácie z Windowsu a následne aj Windows11 a všetky ostatné aplikácie, ktoré som chcel. No už počas toho som si všimol, že PC sa len tak z ničoho nič vypne a následne hneď zapne. Ako neznalec som to pripisoval aktualizáciam a nejako ma to netrápilo. No teraz po pár dňoch sa mi to občas stane aj počas bežného používania. Viete mi prosím poradiť, čo by som mal urobiť a ci by som mal uvažovať o vrátení? ďakujem

Reklamace, souhlas.

Ještě bych zkusil (nechtěl-li bych hned celý PC vracet) pořádně otestovat RAM. U toho svého posledního PC jsem to měl podobné, náhodné samovolné restarty, memtest byl červený jak rak, RAMky obratem vyměněny, nemusel jsem nikam posílat PC (a předtím vše odinstalovávat, mazat). Ale ten PC ještě nebyl v "plném provozu", jen "v záběhu", používal jsem jako hlavní ten předchozí a ten nový jsem postupně po chvílích (několik měsíců) zprovozňoval. Takže mi těch pár týdnů čekání na nové RAMky nevadilo.

je mi to celkom ľúto, lebo vážne sa mi moc nechce ho reklamovať, ale asi sa to inak dať nebude...idk, myslíš alebo myslíte že by som mal skúsiť sa vrátiť k win10? btw na tú 11ku som to dal len kvôli tomu že mi to pri prvom štarte hneď ponúkalo, tak som si povedal že prečo nie...

Event log (zobrazovač udalostí) tvorí súbor výpisov neduhov.

Vykonaj repete, Da Capo Al Fine čistú inštaláciu z ISO W11/W10. (Diskpart.exe - Clean) - zmaž nultý sektor aktívneho oddielu pevného disku nabútovaním mašiny, aby si započal s čistým štítom. Ideálne v Rufus inštalačka MBR/legacy. V Bios zruš Uefi/Secureboot.

Následne reklamuj, zošrotuj železo.

https://diit.cz/clanek/nesedly-vam-windows-11-do-10-dnu-muzete-upgrade-zvratit

je pravda, ze sw chyba by mela pri restartu vyvolat modrou obrazovku (bsod).
nahly pad do vypnute/cerne obrazovky bez jakekoliv informace o chybe je hw zavada.
jestli ve c:\windows\minidump nelezi zadne soubory .dmp, je to problem s hw.

nejspis i frikulinske w11 v sobe maji diagnostiku pameti, snad jim funguje vyhledavani.

tys to hned preinstaloval na w11, psal jsi neco o microsoftich aktualizacich, ale o ovladacich ani pul slova, zejo?

možná.

má ten krám na sobě nálepku "w11 ready"? ručí lenovo za to, že tuny jejich firemního bloatware jsou kompatibilní s w11?

instalovat ovladače přes winupdate sice jde a teenageři, co se dostali k počítačům až s windows 10, spoléhají jen na to a o ovladačích od výrobce ntb nic neví.
pád kvůli nějaké lenovo nekompatibilitě nejde vyloučit, ty dumpy jsi nekontroloval, o bsod nic nepíšeš.
snad ti aspoň běží ten memtest.

protože bych si tipnul, že i servis to bude vracet na původní w10 a s betaverzí w11 není kam spěchat, vrátil bych se po memtestu k w10 taky.